Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 historické knihy Teheránská operace

Jak moc chybělo k tomu, aby byli zavražděni tři spojenečtí vůdci? Nacisté udělali vše, co mohli, aby operace Long Jump skončila úspěšně, ale šéf ochranky amerického prezidenta se sovětským agentem z NKVD naštěstí jejich snahy zhatili.

Operace, která mohla změnit historii


přichází s knihou literatury faktu, která je stejně strhující a napínavá jako dobrý thriller: jedná se o skutečný příběh nacistického spiknutí s cílem zabít za druhé světové války vůdce Spojených států, Velké Británie a SSSR. Úkolem atentátníků bylo zabít tři nejdůležitější a nejpřísněji střežené muže světa. Sami atentátníci pak byli speciálně vycvičený tým v čele se zabijákem známým jako nejnebezpečnější muž v Evropě. V sázce nebylo nic menšího než budoucnost svobodného světa.

Píše se rok 1943 a tři spojenečtí vůdcové – Franklin D. Roosevelt, Winston Churchill a Josif Stalin – se poprvé setkávají na přísně tajné konferenci v Teheránu. Němci věří, že by případná nová sestava spojeneckých vůdců mohla být ochotna po skončení války uzavřít pro nacisty přijatelnější mír. A tak začíná operace Long Jump, jejíž cílem je zavraždit Roosevelta, Churchilla a Stalina. Během krátké doby je sestaven speciálně vybraný tým zabijáků. Na splnění odvážného úkolu mají pouhých pár dní. Mike Reilly, šéf ochranky amerického prezidenta nemá prostor na chyby a musí překonat své podezření a instinkty, aby ve spolupráci se sovětským agentem z NKVD zachránil tři nejmocnější muže světa.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Teheránská operace.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o skutečný příběh nacistické operace Long Jump



Do soutěže bylo odesláno 349 tipů.

Kdo vyhrál?

mokrpetr (350), Kikina232 (350)

Správná odpověď

Kolik dní měli atentátníci na dokončení operace Long Jump?
Šest dní.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeTeheránská operace (Blum, Howard )
Howard Blum přichází s knihou literatury faktu, která je stejně strhující a napínavá jako dobrý thriller: jedná se o skutečný příběh nacistického spiknutí s cílem zabít za druhé světové války… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.