Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 krimi romány Vina otců

Když se na pitevním stole Larse Pohjanena objeví tělo muže, který zmizel před desítkami let, je si dobře vědom, že tato vražda je dávno promlčená. Přesto se rozhodne požádat Rebecku Martinssonovou, aby našla vraha. Podaří se jí to?

Poslední přání


Když soudní lékař Lars Pohjanen požádá Rebecku Martinssonovou, aby vyšetřila dávno promlčenou vraždu, dobře ví, že žije na vypůjčený čas. Už měl skoro pocit, že je se svým osudem smířený, jenže pak se mu na pitevní stůl dostalo tělo, ve kterém ke svému překvapení poznal otce slavného švédského boxerského šampiona Börjeho Ströma. Strömův otec v roce 1962 beze stopy zmizel. A našli ho až teď – v mrazáku mrtvého alkoholika Henryho Pekkariho.

Rebecce se ovšem momentálně nedaří ani v osobním, ani v pracovním životě a nemá nejmenší chuť se dávno uzavřeným případem zabývat. Navíc zjišťuje, že ji k vyšetřování poutá nečekaná vazba, a mohlo by se stát, že jí dávná nevraživost zkalí úsudek. Může však nevyslyšet přání umírajícího? Zvlášť když pojme podezření, že Pekkari možná nezemřel přirozenou smrtí? Z Rebecčina volnočasového pátrání se tak stane naléhavé vyšetřování, při němž se jí doslova otřásá půda pod nohama. Město Kiruna se kvůli rozšíření místního dolu musí přestěhovat, a tím se otevírá prostor pro nejrůznější nečisté hry.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Vina otců.Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu nakladatelství Host nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 1157 tipů.

Kdo vyhrál?

Angrandir (1157), pavcajn (1157)

Správná odpověď

Kdy byla zfilmována kniha Sluneční bouře?
V roce 2007.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeVina otců (Larssonová, Åsa)
Dlouho očekávané vyvrcholení krimi série s prokurátorkou Rebeckou Martinssonovou Když soudní lékař Lars Pohjanen požádá Rebecku Martinssonovou, aby vyšetřila dávno promlčenou vraždu, dobře ví, že žije na vypůjčený čas. Už… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.