Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 Atlasy majáků na konci světa

Mapy, ilustrace, kuriozity – to vše doprovází čtyřiatřicet příběhů různých lidí. Co spojuje mladou zachránkyni, dva znesvářené střážce nebo výstředního obchodníka?

Nejodlehlejší majáky ve skutečných příbězích


Slepý strážce opatruje světlo na dalekém mrazivém severu; statečná dívka se vydává zachránit několik trosečníků; děsivý přízrak uvnitř majáku píše po nocích na psacím stroji; výstřední obchodník vztyčuje neuvěřitelnou věž na otevřeném moři; dva znesváření strážci majáku spolu žijí na ostrůvku a trpí klaustrofobií. Majáky v těch nejnehostinnějších končinách světa se v podivuhodných příbězích prodchnutých samotou, šílenstvím, odvahou a radostí proplétají s životy Edgara Alana Poea, Virginie Woolfové a Nelsona Mandely.

Atlas majáků na konci světa je soubor třiceti čtyř příběhů vycházejících ze skutečných událostí a doplněných ilustracemi, námořními mapami, architektonickými náčrty a kuriozitami spjatými s majáky v nejodlehlejších koutech světa. Nejedná se o učebnici zeměpisu, nýbrž o pas pro romantické cestovatele. Kniha získala cenu španělského ministerstva kultury.

Více o knize se dočtete v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím 65. pole vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Atlas majáků na konci světa.


 

logo_65_pole_120x60

Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na stránce nakladatele nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 940 tipů.

Kdo vyhrál?

Ajrad1981 (952), Ferry (956)

Správná odpověď

Kdo je autorem románu Maják na konci světa?
Jules Verne.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeAtlas majáků na konci světa (Macías, José Luis González)
Slepý strážce opatruje světlo na dalekém mrazivém severu; statečná dívka se vydává zachránit několik trosečníků; děsivý přízrak uvnitř majáku píše po nocích na psacím stroji; výstřední obchodník vztyčuje neuvěřitelnou věž… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.