Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 autobiografie Nikdy se nevzdávej!

Přečtěte si příběh muže, který se dokázal dostat z nejchudšího koutu Evropy přes manhattanské ulice až na Harvard. Život Benjamina Ferencze, jednoho z vyšetřovatelů válečných zločinů v Norimbeských procesech, se může stát inspirací i pro vás.

Z chudého Rumunska až na Harvard


Narodil se krátce po skončení první světové války v Transylvánii, v jednom z nejchudších koutů tehdejší Evropy na hranicích Rumunska a Maďarska. Ještě mu nebyl ani rok, když s ním rodiče opustili rodný dům a odešli do Ameriky. Do školy jej vzali až v osmi letech, předtím vyrůstal jako dítě manhattanských ulic, jeho rodiče se navíc v New Yorku rozvedli. Benjamin Ferencz zkrátka měl jen mizivé předpoklady k tomu, aby někdy získal jakékoliv vyšší vzdělání.

A přesto – shodou příznivých okolností se stalo, že Benjamina přijali na střední školu a díky dobrým studijním výsledkům později i na vysokou. Jeho píle mu následně umožnila dokonce absolvovat právnická studia na Harvardu. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby se jako voják americké armády dostal na sklonku druhé světové války k vyšetřování německých válečných zločinů.

Když se s osobností Bena Ferencze seznámila před nedávnem reportérka Nadia Khomamiová, rozhodla se s ním udělat interview. Z původního nápadu nakonec vzešla celá kniha rozhovorů. V nich Ferencz nejen mapuje celý svůj – dnes už více než stoletý – život, ale přináší také celou řadu inspirativních rad pro každého, kdo přemýšlí nad tím, jak naložit s vlastním životem.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Nikdy se nevzdávej!


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o inspirativní příběh Benjamina FerenczeDo soutěže bylo odesláno 385 tipů.

Kdo vyhrál?

Malta (385), janani (386)

Správná odpověď

Pro který deník pracovala Nadia Khomamiová, když se seznámila s Benjaminem Ferenczem?
Guardian.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNikdy se nevzdávej! (Ferencz, Benjamin)
9 lekcí pro naplněný život
9 lekcí pro naplněný život. Inspirativní životní příběh stoletého Bena Ferencze, vyšetřovatele nacistických válečných zločinů, známého jako „žalobce zla“. Narodil se krátce po skončení první světové války v Transylvánii, v jednom z… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.