Zahrajte si o inspirativní příběh Benjamina Ferencze

nikdy-se-nevzdavej-perex
Zdálo se, že Benjamin Ferencz nemá příliš šťastný start do života, a zřejmě nikdo by nepředpokládal, že se z něj stane úspěšný právník. Přesto to dokázal a jeho životní příběh může být inspirací i pro vás, stačí se do něj začíst.

Z chudého Rumunska až na Harvard

Narodil se krátce po skončení první světové války v Transylvánii, v jednom z nejchudších koutů tehdejší Evropy na hranicích Rumunska a Maďarska. Ještě mu nebyl ani rok, když s ním rodiče opustili rodný dům a odešli do Ameriky. Do školy jej vzali až v osmi letech, předtím vyrůstal jako dítě manhattanských ulic, jeho rodiče se navíc v New Yorku rozvedli. Benjamin Ferencz zkrátka měl jen mizivé předpoklady k tomu, aby někdy získal jakékoliv vyšší vzdělání.

A přesto – shodou příznivých okolností se stalo, že Benjamina přijali na střední školu a díky dobrým studijním výsledkům později i na vysokou. Jeho píle mu následně umožnila dokonce absolvovat právnická studia na Harvardu. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby se jako voják americké armády dostal na sklonku druhé světové války k vyšetřování německých válečných zločinů.

Když se s osobností Bena Ferencze seznámila před nedávnem reportérka listu Guardian Nadia Khomamiová, rozhodla se s ním udělat interview. Z původního nápadu nakonec vzešla celá kniha rozhovorů. V nich Ferencz nejen mapuje celý svůj – dnes už více než stoletý – život, ale přináší také celou řadu inspirativních rad pro každého, kdo přemýšlí nad tím, jak naložit s vlastním životem.

 

Nikdy se nevzdávej!

Autor: Benjamin Ferencz

Vydalo: nakladatelství Jota
Překlad: Ina Lackie
Počet stran: 176
Vazba: pevná
Vydáno: 5/2021
ISBN: 978-80-7565-856-2

Přečtěte si více o knize Nikdy se nevzdávej!, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte si také prohlédnout několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Nikdy se nevzdávej!

Benjamin Ferencz (*1920) se narodil v chudé židovské rodině na hranicích Rumunska a Maďarska, ale už jako malý odešel s rodiči do Ameriky, kde až do osmi let vyrůstal jako dítě ulice bez valné naděje na vyšší vzdělání. Díky příznivým okolnostem a později i jeho velké píli ho však nakonec čekala zářivá právnická kariéra, během které se dokonce podílel na vyšetřování válečných zločinů při Norimbeských procesech. Když s ním Nadia Khomamiová, reportérka listu Guardian, dělala interview, zjistila, že život tohoto muže je natolik zajímavý, že by mohl být inspirací pro mnohem širší okruh čtenářů. A právě díky tomu vznikla kniha, o kterou si nyní můžete zasoutěžit.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Nikdy se nevzdávej! vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Nikdy se nevzdávej!
probíhá od 26. září do 2. října 2021.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 autobiografie Nikdy se nevzdávej!

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNikdy se nevzdávej!
9 lekcí pro naplněný život

Ferencz, Benjamin

Jota, 2021

Napsat komentář