Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 audioknihy Homo Deus

Kam směřuje lidstvo v 21. století a jak se může uchránit před ničivou silou moderních technologií? Skutečně máme být hrdí na to, že počítače a roboti dokáží zastat lidskou práci? Poslechněte si, jaký názor na to má Yuval Noah Harari.

Sny a noční můry 21. století


Yuval Noah Harari ve své knize Homo Deus zkoumá naši budoucnost svým typickým způsobem, v němž kombinuje především historii, filozofii a přírodní vědy, ale i poznatky dalších oborů a analyzuje, jaké důsledky mohou nastat, když se tradiční kolektivní mýty lidstva utkají s novými „božskými“ technologiemi, jako jsou např. umělá inteligence nebo genetické inženýrství.

Jak to dopadne s demokracií, když firmy jako Google a Facebook budou znát naše záliby a preference (včetně politických) lépe než my sami? Co se stane se sociálním státem, jestliže počítače budou úspěšné na trhu práce a vznikne tak počtem většinová třída „zbytečných lidí“? Jak naloží s genetickým inženýrstvím např. islám? Budou v Silicon Valley vyvíjet jenom nová technická zařízení, nebo i nová náboženství?

Když se z Homo sapiens stane Homo deus, jaké nové cíle si vytyčíme? Jaké projekty bychom se měli snažit uskutečnit a jak ochráníme tuto křehkou planetu a lidstvo samotné před našimi vlastními ničivými silami? Kniha Homo Deus nám poskytuje vhled do snů a nočních můr, které budou utvářet 21. století – od překonání smrti po vytvoření umělého života. Nabízí svoji odpověď na základní otázku po dalším vývojovém stupni lidstva: Kam odtud jdeme? Kam půjde Homo Deus?

Více o této audioknize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci se společností Audiotéka.cz vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát audioknihu Homo Deus.Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu Audiotéka.cz nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 519 tipů.

Kdo vyhrál?

ko21 (520), milan53 (521), petrulka3 (522)

Správná odpověď

Kde vyučuje Yuval Noah Harari?
V Jeruzalémě.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHomo Deus (Harari, Yuval Noah)
Audiokniha
Yuval Noah Harari ve své knize Homo deus zkoumá naši budoucnost svým typickým způsobem, v němž kombinuje především historii, filozofii a přírodní vědy, ale i poznatky dalších oborů a analyzuje,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.