Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Stella

Kristin se dlouho dařilo skrývat svou skutečnou identitu, ale jednoho dne je její židovský původ odhalen. Gestapo toto zjištění neváhá použít k vydírání a snaží se Kristin přinutit, aby s nimi uzavřela dohodu – bude-li udávat ostatní, její rodiče přežijí.

Pravda o Kristin


Píše se rok 1942. Do Berlína přijíždí Friedrich, tichý mladík původem od Ženevského jezera. Ve výtvarné škole se tu setkává s Kristin, která ho vodí po tajných jazzových klubech a pije s ním koňak. Dostane od ní první polibek a může si vedle ní namlouvat, že válka je někde daleko. Jednoho rána mu však Kristin zaklepe na dveře zraněná a přizná, že mu neřekla pravdu. Ve skutečnosti se jmenuje Stella a je Židovka. Gestapo ji odhalilo a nutí ji k ďábelské dohodě: bude-li udávat ukrývající se Židy, zachrání své rodiče. Přistoupí Stella na tento návrh, nebo odmítne?

Příběh z nacistického Německa založený na skutečných událostech nastoluje dilema, zda má člověk zradit raději sám sebe, nebo vlastní rodinu.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Stella.Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu nakladatelství Host nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 1366 tipů.

Kdo vyhrál?

tetina (1366), cert (1366)

Správná odpověď

Kolikátou knihou Takise Würgera je román Stella?
Druhá kniha.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeStella (Würger, Takis)
Drsný, avšak citlivý příběh Židovky Stelly Goldschlagové, oběti nevýslovných krutostí, kterou posléze nutili působit nevýslovné krutosti jiným. Píše se rok 1942. Do Berlína přijíždí Friedrich, tichý mladík původem od Ženevského… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.