Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy z edice smarticular.net dle výběru

Nemusíte trávit hodiny ve frontě u pokladny supermarketu a s hrůzou čekat na výslednou částku na kase. Většina věcí jde vyrobit i doma, a to nejen levněji a zdravěji, ale také šetrněji z přírodě. Užijte si radost z vlastnoručního výrobku i vy.

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii


Jedlá soda, prací soda, ocet, kyselina citronová a jádrové mýdlo jsou totiž ve většině případů dostačující a samostatně nebo v různých kombinacích jsou většinou naprosto stejně účinné jako propagované komerční produkty.

Zkuste to zvládnout sami! Více než 300 návodů a 33 receptů, které ušetří vaše peníze i životní prostředí.

Nechte se inspirovat a udělejte ve své domácnosti něco pro přírodu! I tato kniha je vytištěná na ekologickém recyklovaném papíře s certifikátem FSC.

Zkuste to doma sami – kuchyně


Zapomeňte na nezdravé nebo drahé výrobky ze supermarketu, lepší alternativu si totiž může každý připravit snadno doma! 137 z našich nejlepších receptů a nápadů do kuchyně vám ukáže, jak je to snadné.

Běžné výrobky ze supermarketu obsahují stále méně toho, co skutečně potřebujeme pro vyváženou a plnohodnotnou stravu. Zato obsahují stále více cukru, soli, tuků a syntetických přísad. Váže se k nim i ohromné množství odpadu. Přitom lze doma velmi snadno připravit udržitelné produkty jako alternativu k modernímu masovému konzumu! Jsou vyrobené z přírodních surovin, jsou zdravější než průmyslové výrobky, a navíc výrazně levnější. Čokoládová pomazánka, zeleninová kořenicí pasta, jíška, sirup na kašel, rostlinné nápoje a mnoho dalšího – tyto věci nemusíte kupovat, můžete je mnohem lépe připravit doma! Nechte se inspirovat a udělejte také vy vaši domácnost o něco zelenější.

Zkuste to doma sami – péče o tělo a vlasy


Zapomeňte na syntetické, nezdravé a neekologické kosmetické přípravky ze supermarketu, mnohem lepší přípravky může totiž každý vyrobit doma sám! 137 našich nejlepších receptů a nápadů pro každý typ pleti a vlasů je důkazem, že to je opravdu snadné.

V drogeriích a supermarketech naleznete celé regály speciálních produktů pro téměř každý kousek těla. Co vše se ale skrývá ve sprejích, plastových tubičkách a lahvičkách, zašifrované do dlouhých seznamů přísad? U většiny produktů jsou to převážně syntetické látky, často na bázi minerálních olejů, podezřelých ze schopnosti vyvolat závislost, alergie, rakovinu a další onemocnění. Záplava specializovaných hotových výrobků je navíc původcem ohromného množství obalového  odpadu.

Většinu z těchto přípravků však lze velmi snadno nahradit domácími, udržitelnými alternativami. Pomocí zdravých, často dokonce i jedlých přísad si doma můžete během chvilky připravit šampon, zubní pastu, masti, deodorant a mnoho dalšího.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Kazda vám přinášíme soutěž,
ve které si tři z vás mohou postupně vybrat jednu z knih
Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii,
Zkuste to doma sami – kuchyně
a Zkuste to doma sami – péče o tělo a vlasy.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o tipy na domácí alternativy kupovaných výrobkůDo soutěže bylo odesláno 1049 tipů.

Kdo vyhrál?

hannah1112 (1049, Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii), ERBEN (1049, Zkuste to doma sami-kuchyně), karliki (1050, Zkuste to doma sami – péče o tělo a vlasy)

Správná odpověď

Ve které zemi vznikl portál smarticular.net?
V Německu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePět domácích prostředků nahradí celou drogerii (Smarticular.net)
Jedlá soda, prací soda, ocet, kyselina citronová a jádrové mýdlo jsou totiž ve většině případů dostačující a samostatně nebo v různých kombinacích jsou většinou naprosto stejně účinné jako propagované komerční… více

zobrazit info o knizeZkuste to doma sami – kuchyně ()
137 zdravějších alternativ ke kupovaným výrobkům, s nimiž ušetříte peníze i životní prostředí
Zkuste to doma sami – kuchyně. Zapomeňte na nezdravé nebo drahé výrobky ze supermarketu, lepší alternativu si totiž může každý připravit snadno doma! 137 z našich nejlepších receptů a nápadů do… více

zobrazit info o knizeZkuste to doma sami – péče o tělo a vlasy (smarticular.net)
137 receptů na přírodní kosmetiku
Zapomeňte na syntetické, nezdravé a neekologické kosmetické přípravky ze supermarketu, mnohem lepší přípravky může totiž každý vyrobit doma sám! 137 našich nejlepších receptů a nápadů pro každý typ pleti a… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.