Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 dystopické romány Vox

Ženy po celém světě tráví své dny ve vynuceném tichu, protože nařízení nové vlády jim povoluje pouze sto slov denně a každé překročení limitu je tvrdě trestáno elektrickým šokem. Jean McClellanová je však odhodlaná bojovat.

Sto slov na den


Neurolingvistka Jean McClellanová tráví dny ve vynuceném tichu – omezuje ji denní kvóta sta slov. Pokud řekne jen jediné slovo navíc, projede jí tělem elektrický šok. K moci se totiž dostala nová vláda a najednou je všechno jinak. Ale jen pokud jste žena.

Takřka přes noc ztratilo sedmdesát milionů žen práci, zmrazili jim účty a sebrali pasy. A nejděsivější je, že dívky už se ve škole neučí číst a psát. Ještě nedávno každý denně pronesl až šestnáct tisíc slov, nyní musí ženy žít s náramkem, který jim slova počítá.

Prezidentův bratr však při nehodě utrpí poškození mozku a Jean smí pokračovat ve výzkumu poruch řeči. Odměna? Dočasné vyjmutí Jean a její dcery z přísné denní kvóty. Ale co bude dál? Jean chce svůj hlas získat zpět – kvůli sobě, své dceři i kvůli každé umlčené ženě. Tohle je jenom začátek…

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Vox.Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu nakladatelství Host nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 905 tipů.

Kdo vyhrál?

Jirulka (905), avrilka1 (905)

Správná odpověď

Kolikáté místo získal román Vox v kategorii Nejlepší sci-fi roku 2018?
Třetí.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeVox (Dalcherová, Christina)
Kdybyste měli k dispozici jen sto slov denně, co byste udělali, aby vás bylo slyšet? Neurolingvistka Jean McClellanová tráví dny ve vynuceném tichu – omezuje ji denní kvóta sta slov.… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.