Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihu Hitlerovy ukradené děti

V létě roku 1942 musely jugoslávské rodiny podrobit své děti kontrolám, které měly posoudit jejich rasovou čistotu. Mezi nimi byla tehdy i Erika Matková, kterou poslali do Německa k pěstounům, a ona se po letech rozhodla odhalit svůj příběh.

Pátrání po skutečných kořenech


Program Lebensborn, výtvor Heinricha Himmlera, unesl až půl milionu dětí z celé Evropy. Prostřednictvím procesu nazvaného germanizace se měly stát příští generací árijské rasy během druhé fáze konečného řešení. V létě roku 1942 museli rodiče napříč nacisty okupovanou Jugoslávií podrobit své děti zdravotním kontrolám určeným k posouzení rasové čistoty.

Jednomu takovému dítěti, Erice Matkové, bylo pouhých devět měsíců, když nacističtí lékaři prohlásili, že je vhodná k tomu, aby byla „dítě Hitlera“. Převezli ji do Německa a umístili k politicky prověřeným pěstounům. Z Eriky se stala Ingrid von Oelhafen.

O mnoho let později začala Ingrid odhalovat pravdu o své identitě. Přestože s blížícím se koncem války nacisté mnoho záznamů o projektu Lebensborn zničili, podařilo se jí objevit dokumenty a důkazy, které ji zavedly zpět do místa narození a k její původní rodině. Postupně tak odhalila a zrekonstruovala celý svůj příběh – příběh Hitlerova ukradeného dítěte.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Hitlerovy ukradené děti.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o skutečný příběh jednoho z „Hitlerových dětí“Do soutěže bylo odesláno 998 tipů.

Kdo vyhrál?

Viera01 (998), tetina (999), hhranolka (999)

Správná odpověď

Jaké národnosti je spoluautor knihy Tim Tate?
Brit.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHitlerovy ukradené děti (Tate, Tim – von Oelhafen, Ingrid)
Projekt Lebensborn a pátrání jedné ženy po její pravé identitě
Program Lebensborn, výtvor Heinricha Himmlera, unesl až půl milionu dětí z celé Evropy. Prostřednictvím procesu nazvaného germanizace se měly stát příští generací árijské rasy během druhé fáze konečného řešení. V… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.