Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o dvě knihy Dvě dávné zkušenosti, dvě čerstvé plavby

Vydejte se na dobrodružnou plavbu na Blízký východ a k černomořskému pobřeží a zjistěte, jak se tyto země, jejich obyvatelé a názory v průběhu let změnily. Možná si uvědomíte, že ani ta zdánlivě největší absurdita není nemožná.

Třikrát kolem světa


Nový cestopis Oty Ulče srovnává dávné cestovatelské zkušenosti z minulého století se dvěma plavbami lodí, které podnikl před několika lety na Blízký východ a k černomořskému pobřeží.

V minulém století procestoval Ota Ulč třikrát celý svět a napsal o tom řadu knih. V novém cestopise se vrací ke svým prvním cestovatelským zkušenostem, kdy s manželkou a malým synem navštívil severní Afriku, Blízký východ, Srí Lanku a Indii, a srovnává je se současným stavem, s kterým se seznámil při dvou plavbách lodí Černým mořem a východním Středomořím. Jako vždy píše jen o zajímavých zážitcích, všímá si různých jedinečností i absurdit, které zkušenému cestovateli neuniknou, snaží se vysvětlit rozdílnosti života lidí v různých místech dané historií, kulturou, náboženstvím, ekonomií a politikou, které vedly k současnému mezinárodnímu napětí a vojenským konfliktům. Při posledních dvou plavbách sledoval, jak se hranice konfrontace přibližuje k západnímu světu, který nereaguje účinně na turbulentní vývoj a špatně odhaduje jeho dopady. Informace se staly dvousečnou zbraní, která mění skutečnost na protichůdná fakta. Autor se tomu často podivuje a dokonce se tím baví, a zároveň varuje, že to, co považujeme za nemožné, se klidně může stát.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát
knihu Dvě dávné zkušenosti, dvě čerstvé plavby.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte srovnání minulých cest s těmi nynějšími


Do soutěže bylo odesláno 444 tipů.

Kdo vyhrál?

Danulka (444), kADEL (444)

Správná odpověď

Kde vystudoval Ota Ulč politologii?
V New Yorku.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeDvě dávné zkušenosti, dvě čerstvé plavby (Ulč, Ota)
Nový cestopis Oty Ulče srovnává dávné cestovatelské zkušenosti z minulého století se dvěma plavbami lodí, které podnikl před několika lety na Blízký východ a k černomořskému pobřeží. V minulém století procestoval… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.