Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 sci-fi romány Organon

Technologie a umělá inteligence mohou lidstvu nejen usnadnit život, ale také jej ohrozit. Přesvědčte se o tom v příběhu Laury Bowové, která si je dobře vědoma toho, že by její Organon mohl v nesprávných rukou přinést lidstvu i zkázu.

Budoucnost, která je blíže, než si myslíme


Rok 1997. Sedmnáctiletá Laura Bowová vytváří jednoduchou umělou inteligenci - Organon, který má zpočátku jen plnit roli vrby pro její adolescentní frustrace a nahrazovat jí nejlepší kamarádku. Ale jak Laura dospívá, Organon se proměňuje spolu s ní a zná ji líp, než zná ona sebe samu.

Svět se mění k nepoznání a lidské životy jsou stále více ovládány technologiemi. Jistá nadnárodní korporace vyvíjí umělou inteligenci podobnou Organonu, ovšem bez bezpečnostních pojistek a jakýchkoli morálních zásad. Laura se musí rozhodnout, jestli chce Organon představit světu. Je si vědoma toho, že pokud by se dostal do špatných rukou, mohly by být jeho schopnosti zneužity. Ale co když je Organon jediná věc, která dokáže lidstvo zachránit, dřív než samo na sobě napáchá nevratné škody?

Organon je silný příběh o lásce, ztrátě a naději. Děsivý a dojemný pohled na to, kým jsme a kým bychom mohli být, kdybychom si to dovolili.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Organon.Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu nakladatelství Host nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 837 tipů.

Kdo vyhrál?

janani (840), Jezisek (840)

Správná odpověď

Na jaké univerzitě nevyučoval James Smythe?
University of South Wales.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeOrganon (Smythe, James)
Sci-fi z budoucnosti bližší, než by se mohlo zdát. Rok 1997. Sedmnáctiletá Laura Bowová vytváří jednoduchou umělou inteligenci – Organon, který má zpočátku jen plnit roli vrby pro její adolescentní frustrace… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.