Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 historické krimi Caesarův trůn

Gordianus Hledač úspěšně vyřešil spoustu zločinů a vražd, ale nyní stojí proti těžkým protivníkům. Jejich plán na odstranění Caesara má čím dál konkrétnější obrysy a je jich mnoho, takže vyšetřovatel bude muset zapojit veškerý svůj um.

Kdo usiluje o Caesarův život?


Píše se rok 44 př. n. l. a březnové idy se blíží. Gaius Julius Caesar, jeden z nejmocnějších mužů historie, jehož římský senát jmenoval doživotním diktátorem, omilostnil těch pár nepřátel, kteří ještě zbyli, a bohatě odměnil přátele. Nyní se chystá opustit se svými legiemi Řím, aby vedl dobyvačnou válku proti Parthské říši. Před odjezdem však ještě musí pár věcí vykonat.

Gordianus Hledač byl po desítkách let, kdy vyšetřoval zločiny a vraždy v řadách mocných, povýšen do jezdeckého stavu a pevně a definitivně se rozhodl odebrat se na odpočinek. Staré přísloví však říká: Chceš-li rozesmát Boha, řekni mu své plány. Právě 10. března ráno ho nečekaně pozve na schůzku senátor Cicero a posléze samotný Caesar. Oba žádají totéž: aby pozorně sledoval, co se děje, pátral a vyptával se, dokud nezjistí, jestli někdo neosnuje nějaké spiknutí usilující o Caesarův život. A Caesar chce probrat ještě další velice důležitou záležitost. Gordianův adoptovaný syn Meto již dlouho patří mezi Caesarovy nejbližší přátele. Právě kvůli Metovi plánuje Caesar udělit Gordianovi poctu, která změní nejen jeho život, ale osud celé rodiny.

A jak s celou touto záležitostí souvisí překvapivě dramatický příběh protežovaného básníka Cinny, Caesarova chráněnce, a jeho proslulé epické básně? A v neposlední řadě platí, stejně před tisíci lety jako i dnes: za vším hledej ženu! Úkladnou, svůdnou, proradnou, krutou, zraněnou i nesmiřitelnou. A takové jsou manželky, dcery a milenky všech zúčastněných hrdinů. Gordianus musí oprášit své staré dovednosti a pokusit se úklady proti Juliu Caesarovi odhalit. A existují-li, on je odhalí. Spiklenců je nemálo a jejich plány nezůstávají jen v hlavách zúčastněných. Březnové idy se rychle blíží a vypadá to, podle všech temných znamení a krvavých snů, že k minimálně jedné vraždě nevyhnutelně dojde.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Caesarův trůn.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o odhalené spiknutí proti CaesaroviDo soutěže bylo odesláno 553 tipů.

Kdo vyhrál?

Hellprincess (555), blapin (555)

Správná odpověď

Kde má Gordianus Hledač dostat poctu od Caesara?
Na schůzi senátu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeCaesarův trůn (Saylor, Steven)
Nejslavnější vražda v historii. „I ty, Brute?“ Píše se rok 44 př. n. l. a Gaius Julius Caesar učiní významný státnický krok, který bude mít nedozírné následky. Rozhodne se omilostnit nepřátele… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.