Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Kocovina šumavského léta

Vraťte se do doby nástupu perestrojky, vnitropolitického zápasu uvnitř KSČ a tragických ozvěn sovětské invaze, na jejichž pozadí se odehrává vimperský příběh. Přečtěte si, jaké riziko představuje jeden mladík pro významnou politickou návštěvu.

Osmdesátá léta v šumavském pohraničí


Vimperk, červen 1987. Velitel místní stanice VB se před festivalem Setkání mládeže Šumavy chystá na návštěvu významného politického hosta a snaží se zabránit všem provokacím. Největším rizikem se pro něj stává pátrání mladíka, jemuž sovětská armáda před téměř dvaceti lety zastřelila otce a který tuší, že nešlo o nehodu, ale o dokonale připravenou vraždu. A důkazů, že tomu tak bylo, najednou podivuhodně přibývá…

Kocovina šumavského léta od Martina Sichingera, dvojnásobného držitele Ceny Johanna Steinbrenera udílené na festivalu Šumava litera, je v pořadí už pátý autorův román mapující historii pohraničí, zasazený do Vimperku roku 1987, nástupu perestrojky, pražské návštěvy Michaila Gorbačova, ale i sílícího ekologického hnutí, vnitropolitického zápasu uvnitř KSČ a tragických ozvěn sovětské invaze.

Ve spolupráci s nakladatelstvím 65. pole vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Kocovina šumavského léta.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o návrat do pohraničí roku 1987Do soutěže bylo odesláno 800 tipů.

Pro současné hlasování z několika účtů na jedné IP adrese jsme byli nuceni vyřadit některé soutěžící. Prosím, dodržujte Pravidla soutěží!

Kdo vyhrál?

velber (801), a.k (802), ema1 (808)

Správná odpověď

Kde žije Martin Sichinger?
V Praze.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKocovina šumavského léta (Sichinger, Martin)
Vimperk, červen 1987. Velitel místní stanice VB se před festivalem Setkání mládeže Šumavy chystá na návštěvu významného politického hosta a snaží se zabránit všem provokacím. Největším rizikem se pro něj… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.