Zasoutěžte si o návrat do pohraničí roku 1987

kocovina-sumavskeho-leta-perex
Velitel vimperské stanice Veřejné bezpečnosti se společně s kolegy připravuje nejen na nadcházející Setkání mládeže Šumavy, ale především na důležitou návštěvu z vysokých politických kruhů. Podaří se jim zabránit možným provokacím?

Osmdesátá léta v šumavském pohraničí

Vimperk, červen 1987. Velitel místní stanice VB se před festivalem Setkání mládeže Šumavy chystá na návštěvu významného politického hosta a snaží se zabránit všem provokacím. Největším rizikem se pro něj stává pátrání mladíka, jemuž sovětská armáda před téměř dvaceti lety zastřelila otce a který tuší, že nešlo o nehodu, ale o dokonale připravenou vraždu. A důkazů, že tomu tak bylo, najednou podivuhodně přibývá…

Kocovina šumavského léta od Martina Sichingera, dvojnásobného držitele Ceny Johanna Steinbrenera udílené na festivalu Šumava litera, je v pořadí už pátý autorův román mapující historii pohraničí, zasazený do Vimperku roku 1987, nástupu perestrojky, pražské návštěvy Michaila Gorbačova, ale i sílícího ekologického hnutí, vnitropolitického zápasu uvnitř KSČ a tragických ozvěn sovětské invaze.

 

Kocovina šumavského léta

Autor: Martin Sichinger

Vydalo: nakladatelství 65. pole
Počet stran: 392
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 4/2018
ISBN: 978-80-87506-98-1

Přečtěte si více o knize Kocovina šumavského léta, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství 65. pole.

Nakladatelství 65. pole bylo založeno v roce 2007. Sídlí v Praze na Palmovce. Vydává českou i překladovou beletrii, naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu. Název nakladatelství byl inspirován počtem šachovnicových polí (64). Symbolizuje přesahující a nečekané.

 

Ukázka z knihy

Nádraží měl Sejkora pod kontrolou a disidenti vypadali zaskočeně. Ale sotva vyhlédl z okna, spatřil Kotlíka, kytaristu místní kapely Neurocabaret, jak si vykračuje s úsměvem na tváři a kytarou v ruce.
Na toho si měl taky posvítit. Kotlík totiž dostal úžasný nápad: když rádio Bayern 3 vyhlásilo soutěž pro začínající kapely, zaslal jim demosnímek Neurocabaretu.
Ten ovšem do Německé spolkové republiky nikdy nedorazil. Zabavili ho tajní v Prachaticích a Kotlíka připsali na dlouhý seznam těch, které je třeba sledovat.
Zazvonil telefon.
„Jak to jde?“ Borovec, kterého Sejkora na stanici dočasně zastupoval ve funkci velitele, ležel na chirurgii a čekal na operaci levé nohy. Jestli zákrok nevyjde, vimperská stanice VB bude mít nového velitele, a Sejkora doufal, že ho povýšení nemine.
„Zatím je všude klid.“

 

O autorovi

martin-sichingerMartin Sichinger se narodil v roce 1967 ve Vimperku, absolvoval plzeňskou pedagogickou fakultu. Jeho romány jsou zasazeny do krajiny jižních Čech. Cukrový klaun (2008, Literární cena Knižního klubu) vypráví skutečný příběh chlapce, který marně bojuje s překupníky drog. Jediná bytost (2010) líčí napínavé pátrání po okolnostech nevydařeného výsadku z období druhé světové války. Smrt Krále Šumavy (2011) popisuje cestu dvanáctiletého chlapce do bavorského Röhrnbachu, kde žil král pašeráků Kilián Nowotný. Duchové Šumavy (2012) rekonstruují případ strážmistra Jana Firmana, který na podzim roku 1946 brání své město proti trofejnímu oddílu ministerstva vnitra i bavorským pašerákům. Meyrovo sklo (2014, Cena Johanna Steinbrenera – Šumava litera) vypravuje příběh z prostředí šumavského sklářství. Poslední šumavská pastvina (2016) se věnuje příběhům naší západní hranice. Písecký poručík Reiner potlačuje povstání šumavských Němců v listopadu 1918. Příběh však pokračuje v květnu 1949. Martin Sichinger žije v Praze, je ženatý, má tři děti a pracuje jako učitel.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství 65. pole)

 

Vyhrajte knihu Kocovina šumavského léta

Připomeňte si atmosféru osmdesátých let v českém pohraničí a vydejte se do Vimperku. Velitel místní stanice VB má těžkou hlavu nejen kvůli festivalu Setkání mládeže Šumavy, ale především ho trápí starosti s mladíkem, který před dvaceti lety přišel o otce. Velitel si je stále jistější, že tato smrt nebyla nehoda. Mohl by mladý muž vážně narušit očekávanou návštěvu významného politického funkcionáře? To zjistíte v románu Martina Sichingera.

Ve spolupráci s nakladatelstvím 65. pole vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Kocovina šumavského léta vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Kocovina šumavského léta
probíhá od 15. do 28. srpna 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Kocovina šumavského léta

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeKocovina šumavského léta

Sichinger, Martin

65. pole, 2018

Zasoutěžte si o návrat do pohraničí roku 1987 - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. a.k napsal:

    Dobrý den, kniha „Kocovina šumavského léta“ dorazila v pořádku. Moc děkuji za výhru.

Napsat komentář