Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Emil Boček: Strach jsem si nepřipouštěl

Mladičký Emil Boček utekl k armádě tajně a začínal jako vojín pěšího pluku, přesto jsou jeho zásluhy v bojích obrovské. Byl totiž přijat do RAF, kde absolvoval 26 operačních letů a za své zásluhy obdržel dokonce Řád Bílého lva.

Od řadového vojína k Řádu Bílého lva


Životní příběh Emila Bočka je vpravdě fascinující. Narodil se v Brně, odkud odešel tajně a balkánskou cestou se dostal do Bejrútu. Jako vojín pěšího pluku se účastnil ústupových bojů ve Francii a později se v Británii a přihlásil se k letectvu. Nejdříve sloužil jako mechanik u stíhacích strojů, v říjnu 1942 byl přijat do pilotního výcviku a mohl se tak stát jedním z nejmladších československých stíhacích pilotů, kteří měli za sebou operační lety během druhé světové války. Byl přijat do RAF, nejdříve sloužil jako mechanik, poté jako pilot-stíhač u československé 310. stíhací perutě, za sebou má 26 operačních letů.

Výjimečný projekt založený na rozhovorech a vzpomínkách Emila Bočka, vedený historikem Jiřím Plachým, který se specializuje na problematiku československých vojáků působících v RAF.

Generálmajor Emil Boček je nositelem Řádu Bílého lva za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát
knihu Emil Boček: Strach jsem si nepřipouštěl.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o biografii válečného hrdinyDo soutěže bylo odesláno 371 tipů.

Kdo vyhrál?

janani (371), Hojaro (372)

Správná odpověď

Ve kterém roce se Emil Boček stal mechanikem v RAF?
1940.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeEmil Boček (Plachý, Jiří)
Strach jsem si nepřipouštěl
Životní příběh Emila Bočka je vpravdě fascinující. Narodil se roku 1923 v Brně, odkud odešel tajně na konci roku 1939, balkánskou cestou se dostal do Bejrútu. Jako vojín pěšího pluku… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.