Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Hry

Připomeňte si nejznámější divadelní hry Václava Havla z jeho raného tvůrčího období jako je Zahradní slavnost až po ty z doby disentu, která se odráží v dílech Vernisáž, Largo desolato, nebo Pokoušení. Osm z nich můžete mít v jednom svazku.

Klasické texty v novém vydání


Pokračujíc v linii vydávání dramatických textů představuje nyní Česká knižnice hry Václava Havla (1936–2011), které tvoří pomyslné vrcholy jeho dramatického díla: Zahradní slavnost (1963), Vyrozumění (1965), Ztížená možnost soustředění (1968), Žebrácká opera (1972), Audience, Vernisáž (1975), Largo desolato (1984) a Pokoušení (1985).

V těchto hrách Havel konstituuje, rozvíjí a brilantně obměňuje svůj groteskně-satirický dramatický rukopis, vyrůstající z kritiky totalitní ideologie 50. a 60. let a postupně do sebe vstřebávající také myšlení disidentské, formující se v dekádách následujících.

Svazek edičně připravila Lenka Jungmannová, která v závěrečném komentáři sleduje nejen genezi jednotlivých her, jejich ohlasy a kritickou recepci, ale i jejich publikační a inscenační život.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Hry.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte soubor nejznámějších her Václava HavlaDo soutěže bylo odesláno 752 tipů.

Kdo vyhrál?

mokrpetr (753), Hadza (753)

Správná odpověď

Kdy začala vycházet edice Česká knižnice?
V roce 1997.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHry (Havel, Václav)
Pokračujíc v linii vydávání dramatických textů představuje nyní Česká knižnice hry Václava Havla (1936–2011), které tvoří pomyslné vrcholy jeho dramatického díla: Zahradní slavnost (1963), Vyrozumění (1965), Ztížená možnost soustředění (1968),… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.