Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Z Paříže do Paříže

Cesta bez dokladů nočním vlakem, překročení demarkační čáry a další nebezpečné nástrahy čekaly na dva malé chlapce, kteří se chtěli dostat do svobodné zóny a uniknout tak před nacistickým stíháním Židů.

Útěk do svobodné zóny


Neuvěřitelný, avšak pravdivý příběh začíná v okupované Paříži, kde dva bratři, desetiletý Joseph a dvanáctiletý Maurice, tráví čas jako ostatní kamarádi školou, pouličními hrátkami i lumpárnami. Až do dne, kdy musí na kabátě začít nosit žlutou hvězdu. Pak se situace zásadně změní.

Nacisté pořád přitvrzují, Židům jde o život, a tak tatínek rozhodne: kluci musí pryč. Okamžitě, sami, bez papírů, mají odjet nočním vlakem, nějak se dostat přes demarkační čáru a pak za staršími bratry do svobodné zóny na jih Francie. Vydávají se tedy na nebezpečnou cestu, téměř bez peněz, vybaveni jen svou bystrostí, statečností a instinktem. Nikdo netuší, že potrvá ještě tři roky, než válka skončí, ani zda se všichni znovu setkají.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Z Paříže do Paříže.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o útěk bratrů z okupované PařížeDo soutěže bylo odesláno 1089 tipů.

Kdo vyhrál?

Marma (1089), ekov (1092), jcerny (1092)

Správná odpověď

Čím byl původně Joseph Joffo?
Holič.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeZ Paříže do Paříže (Joffo, Joseph)
Neuvěřitelný, avšak pravdivý příběh začíná v okupované Paříži, kde dva bratři, desetiletý Joseph a dvanáctiletý Maurice, tráví čas jako ostatní kamarádi školou, pouličními hrátkami i lumpárnami. Až do dne, kdy… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.