Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 4 historické krimi knihy Ohně bohů

Sugawara Akitada netouží po ničem jiném, než očistit své jméno a moci se vrátit do zaměstnání na ministerstvu. Když se však pokusí promluvit se šlechticem, který jeho propuštění zavinil, stává se rázem hlavním podezřelým z jeho vraždy. Odhalí pravého vraha?

Nebezpečné vyšetřování ve starém Japonsku


Na hlavu tajemníka na ministerstvu spravedlnosti Sugawaru Akitadu se valí jedna pohroma za druhou – jeho vysílená žena by měla každým dnem porodit, po celém městě téměř denně vypukají ničivé požáry a kvůli pomluvě přišel o práci. Když se pokusí promluvit se šlechticem, který jeho propuštění zavinil, stane se nedopatřením hlavním podezřelým z vraždy. S tenčícími se prostředky a novým členem rodiny na cestě se Akitada zoufale vrhá do vyšetřování, aby nejen očistil své jméno, ale zachránil rodinu a celou domácnost před zkázou.

Nové pokračování příběhů Akitady Sugawary nás opět přenáší do Japonska 11. století, kde se tento úředník císařské správy bude muset pustit do nebezpečného vyšetřování. Autorka předkládá nejen strhující vyprávění plné zvratů, ale i poučný pohled na dobové zvyky a poměry Japonska.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Garamond vám přinášíme soutěž,
ve které čtyři z vás mohou vyhrát knihu Ohně bohů.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o krimi knihu z Japonska 11. stoletíDo soutěže bylo odesláno 837 tipů.

Kdo vyhrál?

janani (841), Hadza (842), magic11 (842), olinka75 (842)

Správná odpověď

Kolik dílů prozatím má série se Sugawarou Akitadou?
8
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeOhně bohů (Parkerová, I. J.)
Na hlavu tajemníka na ministerstvu spravedlnosti Sugawaru Akitadu se valí jedna pohroma za druhou – jeho vysílená žena by měla každým dnem porodit, po celém městě téměř denně vypukají ničivé… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.