Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy 1967: Rok, kdy jsem se narodil(a)

Je rok 1967 rokem vašeho narození? A zajímá vás, která významná osobnost, samozřejmě kromě vás, se v tomto roce narodila, a jaké další události hýbaly světem? To a mnohem více najdete v publikaci, kterou můžete vyhrát.

Vzpomínky na rok 1967


Jak vypadal svět před padesáti lety? Do jaké doby se narodili ti, kteří v letošním roce slaví své velké jubileum? Záleží na tom, za jakého úhlu se budeme dívat.

Světem šly velké dějiny, v Československu jsme se střídavými úspěchy budovali socialismus. Lidé ovšem žili i své běžné, každodenní životy – nakupovali potraviny i zájezdy, sháněli módní oblečení, popouštěli uzdu kreativitě při výrobě úzkoprofilového zboží. Prožívali svá malá dramata – seznamovali se, rozcházeli, četli, poslouchali písničky, na tajných burzách měnili gramofonové desky, studovali – nebo nestudovali – podle toho, jaký kdo měl kádrový profil. V černé kronice sledovali tehdejší kriminální případy, bavili se výkřiky kamelotů i narážkami v divadelních hrách. Stáli fronty před telefonními budkami a scházeli se navzájem u sebe doma na „mejdanech“.

O tom všem si přečtete v knize 1967: Rok, kdy jsem se narodil(a). Dozvíte se, jaké další významné osobnosti (kromě vás?) spatřily toho roku světlo světa. Zjistíte, co je typické pro vaše čínské znamení, řekneme vám, jaká jména byla nejoblíbenější, co se nosilo, jaká auta byla nejvíc „in“, jak si vedli českoslovenští sportovci, jaké tramvaje a autobusy brázdily česká města a jaké novinky nám přichystala maloobchodní síť.

Pro letošní jubilanty pak máme na závěr ještě několik vzpomínek jejich vrstevníků na dobu, kdy jim bylo sladkých osmnáct.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Management Press
patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu 1967: Rok, kdy jsem se narodil(a).


Management-Press_Albatros-Media

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.


Účastí v soutěži souhlasíte, že Vaše emailová adresa bude předána Albatros Media, a. s.

Do soutěže bylo odesláno 961 tipů.

Kdo vyhrál?

zzuzza (963), sylver (965), kulto (967)

Správná odpověď

Kolik stran má kniha 1967: Rok, kdy jsem se narodil(a)?
Více než sto čtyřicet pět.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knize1967: Rok, kdy jsem se narodil(a) (Frejtichová, Jarmila)
Jak vypadal svět před padesáti lety? Do jaké doby se narodili ti, kteří v letošním roce slaví své velké jubileum? Záleží na tom, za jakého úhlu se budeme dívat. Světem šly… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.