Nakladatel: Straky na vrbě

Nakladateství Straky na vrbě bylo založeno roku 1997. Od té doby se zabývá vydáváním fantastiky (fantasy a SF), převážně české provenience, menšinově i překladové (především knihy Rogera Zelaznyho). Kromě toho se soustředilo i na fanouškovskou tvorbu kolem díla J.R.R. Tolkiena a menšinově poesii. Nakladatelstvím za dobu jeho činnosti prošlo zhruba 200 českých autorů, některá dnes slavná jména objevilo (Fabian, Renčín), jiné pomohlo vyzdvihnout na výsluní zájmu čtenářů...

www.straky.cz


Straky na vrbě - Nejnovější knihy

knihaDevět princů Amberu knihaStezky krve knihaŽoldnéři fantazie V. knihaAlgar tarch

Straky na vrbě - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 20. do 26. července 2015

192_big

Ani v nadcházejícím týdnu nebude chybět mnoho autorského čtení. Těšit se na něj můžete v Brně, Ostravě i Praze. Připravena je i zábavná letní soutěž pro děti.

Sborník toho nejlepšího z české fantasy

11510-b-zoldneri.fantasie.2012

Četli jste již něco z tvorby českých autorů fantasy? Pokud je odpověď na moji otázku ne, můžete se pokusit tuto chybu napravit. Právě vyšel sborník povídek od elity české fantastiky.

Nový rok chci začít s knihou!

Nový rok chci začit s knihou

Velká prosincová soutěž Klubu knihomolů o 25 úžasných knih je tu!

Fantastický příběh z dračí říše

dragon

Příběh o lásce, nemoci, umírání a proměnách odehrávající se v minulosti. Zavede nás do jiného světa, než je náš. Do takového, který leží hned vedle toho našeho.

Temní ilumináti jsou nenáročným čtením, ve kterém nečekejte poučení

40642_-my_princess-

Pod pojmem fantasy literatura si nejspíš představíme upíry, mytologické postavy nebo mimozemské technologie. Jenže i humor je součástí tohoto žánru!