Nakladatel: Portál

Související články

Jak vést diskuze?

Umeni dostat v kazde debate za pravdu

Rádi byste uměli vést debatu tak, abyste byli úspěšní bez ohledu na správnost a pravdivost argumentů? Inspirujte se u Arthura Schopenhauera a jeho více než 200 let staré knihy, jejíž návody ale pořád fungují.

Kde se skrývá to naše životní štěstí?

osobnirozvoj

Je mnoho způsobů, jak spět a dospět ke spokojenému a opravdovějšímu životu. Dnešní knihy nabízí tři různé přístupy: zbavme se zbytečných věcí i negativních pocitů a místo nich nalezněme zdravé sebevědomí!

Tentokrát hlavně ušima…

nahled1

Tentokrát jsem neměla skoro žádný čas na čtení, proto v dnešním souhrnu budou převažovat především audioknihy. A to jak klasika, tak žhavé novinky, které by neměly uniknout vaší pozornosti. A jako bonus – popularizační komiks o životě introvertů.

Mnoho podob lásky a posedlosti

Posedlost laskou

Clérambaultův syndrom – zvláštní diagnóza, kdy bývá žena zcela přesvědčená o lásce muže, jehož viděla jedinkrát v životě. Přečtěte si dvanáct příběhů pacientů o mezních podobách lásky.

Ukázka z knihy Blíž tě nepustím (Rolf Sellin)

Bliz te nepustim

Pokud máte problém říkat ne, nebo nasáváte pocity jiných a pak jste unavení, tak určitě oceníte návod, jak se o sebe lépe postarat. Kniha kromě praktických cvičení a příkladů obsahuje i sebeposuzovací test.

Světové romány

Náhled česká beletrie

Na úvod sychravého týdne jsme si pro vás připravili několik titulů z oblasti překladové beletrie. Začtěte se do příběhu z psychiatrického prostředí, románu napsaného ze psí perspektivy, odhalte tíživé rodinné tajemství nebo navštivte Divoký západ.

Zapracujte na sobě

zapracujte-na-sobe

Dnešní tipy se týkají duševního rozvoje a objevování vlastních schopností. Obě dvě představené knihy vám nejen pomohou poznat lépe sebe sama, ale zároveň vám i usnadní komunikaci s ostatními lidmi či nastavování hranic chování. Mohou se hodit i při přijímacím řízení na školu či do zaměstnání.

Jak porozumět…

osvojte_si_nove_znalosti

Existuje mnoho věcí, o kterých nevíme nebo kterým nerozumíme. Dnešní výběr publikací nabízí několik témat, v nichž někteří mohou tápat. Naučme se, jak porozumět mezilidským vztahům, moderním technologiím, válkám i kuriozitám ze zvířecí říše.

Ukázka z knihy Posedlost láskou (Frank Tallis)

Posedlost laskou

Britského psychologa k napsání knihy na pomezí beletrie a literatury faktu inspiroval římský filozof Titus Lucretius Carus. Ve svých dvanácti příbězích se zabývá různými podobami lásky a jejími vlastnostmi. Odhalte znepokojivá zjištění…

Nenechte si ujít v týdnu od 7. do 13. října 2019

nenechte_si_ujit

Podzim je tu v plné síle a tak není nic lepšího, než si zajít někam za literaturou. V příštích dnech se koná například tradiční Podzimní knižní veletrh, na kterém nemůže žádný knihomol chybět, nebo autorské čtení z knihy Kluci netančej! či křest knihy Václava Větvičky Zámecké zelené komnaty – krása panských zahrad.