Nakladatel: Portál

Související články

Jak pracovat s pocity

Tipy_pro citlive lidi_umeni empatie_jak navazovat kontakty

Dnešní tipy jsou určené všem citlivým duším, které občas potřebují trochu pomoci s navazováním kontaktů, stresem nebo s lepším rozpoznáním prožitků ostatních lidí.

Ukázka z knihy Čim, Čára a zahrada (Radana Dungelová)

Cim cara a zahrada obalka

Anička a Honzík potkají na zahradě prarodičů vrabčí sourozence Čima a Čáru a toto setkání jim doslova otevře oči. Začnou na své okolí koukat jejich očima a díky tomu proniknou do světa ptáků. A dětští čtenáři mohou být u toho a dozvědět se spoustu zajímavých  informací.

Dobrodružné čtení na prázdniny

leto

Zazvonil zvonec a školy je konec. Další školní rok uplynul jako voda a vystřídaly ho dvouměsíční prázdniny. A není lepší způsob, jak naložit s volným časem, než si vzít do ruky dobrodružnou knihu plnou ilustrací a začíst se do ní.

Darovanému kopytníkovi na zuby nehleď

Ponekud zvlastni kun

Osmiletá Hedvika, hrdinka stejnojmenné série švédské autorky Fridy Nilsson, má doma na statku spoustu zvířat. Stejně jako její spolužačky ji však postihla koňská horečka. Hedvika touží po koni, a když pak na dvoře objeví přívěs s novým čtyřnohým kamarádem, je nadšená! Uvnitř se ale skrývá zvíře, které rozhodně nečekala…

Hravě a hlavně zábavně

CteniDiteti

Hravou a zábavnou formou se malí čtenáři prostřednictvím zajímavých knih dozví mnoho nových informací o svém okolí. Proniknou do ptačího světa, odhalí fascinující proměny zvířat a rostlin, zažijí zábavnou hodinu ekologie a naučí se spontánně psát.

Knižní dárky pro starší čtenáře

čtoucí kluk - ilustrační

Blíží se konec školního roku a s ním spojené vysvědčení. A jelikož vybírat odměnu bývá někdy složité, můžete vsadit na jistotu v podobě knihy. Na své si přijdou všichni – od milovnic módy přes zvídavé ratolesti až po fanoušky talentované zpěvačky.

Znalosti pro děti

Skolaci

Jak nadchnout děti pro zeměpis, přírodopis či dějepis? Určitě díky povedeným knihám plným ilustrací! Děti v nich zjistí, jak vypadá život v jiných zemích, poznají významné Čechy a seznámí se s různými svátky a festivaly napříč světem.

Pohádkové dárky ke Dni dětí

Deti knihovna

Den dětí klepe na dveře. Ať už jsou ratolesti andílci či zlobivci, určitě si nějakou odměnu zaslouží. A taková pohádková kniha plná ilustrací je ideální dárek. Hlavní hrdinové jako trpaslík, čertík či pavoučí rodinka prožívají příhody plné dobrodružství a humoru.

Biografie – zdroj poučení

autobiografie

V úvodu týdne jsme si pro vás připravili příběhy o životních radostech a strastech, které dnes a denně může prožívat každý z nás. Jaký je život s bipolární poruchou? Jak nejrůznějším režimům, závislostem a tragédiím vzdorovaly slavné osobnosti? A co funguje na opravdu pevný vztah?

Ukázka z knihy Jde to i bez plastů (Sylvia Schaabová)

Jde to i bez plastu

Třicetidenní program pro celou rodinu obsahuje pět základních principů, které umožňují snížit produkci odpadu. Právě pomocí těchto principů dokáže zájemce o život bez plastů přejít snadno na nový způsob života. Na každý den je připraveno jedno téma.