Nakladatel: Pasparta

Související články

Novoroční očima a ušima

ocima-zima

Původně jsem vám chtěla dát tipy na vánoční dárky, ale nějak jsem to nestihla. Tak dnes přicházím se svými recenzními postřehy, které vás třeba inspirují k četbě/poslechu v novém roce.  A až na jednu výjimku to bude vše ze žánru krimi. Výjimky musí být, vždyť potvrzují pravidla…

Jak na to – tentokrát pro děti

Deti

Dnes vám představíme čtyři naučné knihy určené dětem. Mladší čtenáři zjistí, jak to chodí ve škole, jak se smířit se ztrátou blízkého člověka či jak překonat neshody s přáteli. Starší děti objeví digitální svět a naučí se programovat!

Hrajeme si, učíme se s knihou

Deti v parku

Dnes vám představíme čtyři naučné knihy pro děti. Vezměte své děti do přírody a poznávejte vše, co kolem sebe vidíte – třeba stromy! Budoucí prvňáčci si pak mohou procvičit nové dovednosti a starší děti se dozví, jak probíhala francouzská revoluce.

Současná česká tvorba

ceska tvorba uvod

Dnes se společně vypravíme do světa české literatury. Vybrali jsme pro vás čtyři romány, ve kterých jsou vážná témata, stejně jako trocha historie, ale i oddechu. Sami si můžete zvolit, která kniha vám bude čtenářsky nejbližší.

Jak rozpoznat a řešit krizové situace ve škole

ja-uz-nemuzu-pani-ucitelko

Žáci se mohou během své povinné školní docházky setkat s lecčím. Problémy s počty, se čtením, se zvykáním si na kolektiv dětí – co když si ale procházejí náročným obdobím doma? Jak moc může rozvod rodičů ovlivnit chování dítěte? A jak mu může pedagog pomoci?

Lidé s PAS a sexuální výchova

jak-na-sexualni-vychovu-pas

Sexuální výchova je téma, se kterým se pedagogové i rodiče potýkají po celá staletí. Kdy je nejlepší čas s tématem začít? Jaké množství informací je správné? Dospívající s poruchou autistického spektra to mají ještě o něco těžší – jak toto téma s nimi otevřít? Dejte na rady zkušené lektorky.

S knihou za sebou samým

nefnukej-uvod

V dnešních knižních tipech si představíme dvě knihy z oblasti psychologie, které vám pomohou najít sami sebe. Zatímco Nefňukej! se zaměřuje na ženy v nejlepších letech, publikace Jak být sám sebou je užitečná pro nás pro všechny. Vydejte se s námi na cestu za svou vlastní identitou.

Jak na manželství

jak-na-manzelstvi

Věděli jste, že vztahy lze přirovnat k rostlinám? Oboje vyžaduje naši pozornost, naši péči. Ale důležitá je i komunikace mezi partnery. Umí-li efektivně komunikovat, snáze pak vyřeší své problémy.

Dobrodružné čtení na prázdniny

stene-nahled

Představujeme čtveřici napínavých knížek jako stvořených pro prázdninové čtení. Ty nejmenší potěší pohádka o štěňátkách a starší si vychutnají plnokrevné dobrodružné příběhy, v nichž nebude nouze o zločince a záhady.

Učíme se rozumět sobě i světu

ptacata-nahled

Děti se setkávají se spoustou věcí, kterým nerozumí, ať už se jedná o okolní svět nebo o vlastní pocity. Dnes vám představíme čtyři krásně ilustrované knihy, s jejichž pomocí se vaši nejmenší naučí lépe rozumět sobě i přírodě kolem.