Nakladatel: Pasparta

Související články

Učíme se rozumět sobě i světu

ptacata-nahled

Děti se setkávají se spoustou věcí, kterým nerozumí, ať už se jedná o okolní svět nebo o vlastní pocity. Dnes vám představíme čtyři krásně ilustrované knihy, s jejichž pomocí se vaši nejmenší naučí lépe rozumět sobě i přírodě kolem.

Biografická procházka

biograficka prochazka

Dnešní tipy nabídnou od každého něco. Zábavnou cestu za poznáním, biografický příběh dětství v audioformátu, nevšední životní cesty válečného fotografa a skutečný citlivý příběh dvou naprosto odlišných bratrů.

Nové dovednosti pro děti

housenka-nahled

Tentokrát se v knižních tipech budeme věnovat našim nejmenším a představíme vám knihy, které dětem zábavnou formou přiblíží cvičení, přírodu a jak se správně chovat, abychom udrželi naši planetu čistou a bezpečnou.

Začínáme se čtením

zaciname se ctenim

Pravidelné knižní tipy dnes věnujeme začínajícím čtenářům. Tentokrát jsme do výběru zahrnuli nejenom praktickou činnost, ale také obrázkové čtení, které může být zpestřením jak pro děti, tak pro rodiče při společném čtení.

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2022 I.

hity_velkeho_knizniho_ctvrtka_I_nahledovy

I na jaře všichni knižní nadšenci očekávají den, kdy se na pultech knihkupectví objeví několik knižních hitů napříč různými žánry v rámci tradiční akce Velký knižní čtvrtek. V následujícím článku si představíme šest vybraných titulů.

Práce s lidmi s problémovým chováním

Kdyz bezne postupy selhavaji_uvodni

Publikace Hynka Jůna otevírá téma sociálních služeb a jejich uceleného modelu pro lidi s mentálním handicapem a těžším problémovým chováním. Upozorňuje na to, že takový model zatím v ČR schází.

Psychologem svého života

preferovany_pribeh_vystupte_z_myslenkovych_pasti

Občas se stane, že si člověk sám se sebou prostě neví rady. Pokud i vy zrovna prožíváte nějaké komplikovanější období a máte hlavu plnou negativních myšlenek, kterých se nemůžete zbavit, podívejte se na dnešní knižní tipy.

Aktivity na cestě do školy

cesta do skoly

Příprava na školní docházku je pro děti velice důležitá. Není to pak lehké, když se dětem do školy nechce a berou ji pouze jako nepříjemnou povinnost. V dnešních tipech se podíváme na publikace, které mohou nástup do školy usnadnit.

Jak pomoci svým dětem překonávat problémy

Deti

V dnešní době dětí trápí různé problémy. Kdo by jim s nimi měl pomoci? Osoby, se kterými se setkávají nejčastěji. Mimo učitelů, vychovatelů atd. i rodiče. Nevíte, jak na to? Podívejte se na dnešní knižní tipy, ve kterých najdete hned tři užitečné knihy.

Očima šéfredaktorky – letem světem žánrů

ocima-zima

První letošní recenzní souhrn přináší postřehy o knihách i audioknihách různých žánrů. Komiksy přibližují život s psychickým onemocněním i českou historii, tištěný román přináší další pátrání z pera Dominika Dána a v audioknihách se zaposloucháme do dalšího dílu ze série Odložených případů a napínavých povídek Jeffrey Archera.