Nakladatel: Pasparta

Související články

Kouzelný svět zvířátek a dětí

DetiNahled

Máte rádi pohádky ze světa zvířat? Pak dnešní knižní tipy osloví právě vás. Představíme vám soubor pohádek o zvířátkách žijících v zoo i v moři. Potěšíme také milovnice koní i fanoušky série o neobvyklém přátelství mezi Pásovcem a Zajícem.

Jak na vztahy a rodičovství s láskou

tipy ctvrtek uvod (1)

Všichni si přejeme udržovat s okolím zdravé a láskyplné vztahy. Jakkoliv se snažíme, může nás zaskočit nečekaný konflikt nebo problém, se kterým si sami neporadíme. Proto jsme do dnešního výběru zařadili knihy, které vám v takových situacích mohou pomoci…

Prázdninové „učení“ bez mučení

DetiVeSkole

Přemýšlíte, jak zabavit děti o prázdninách? Začtěte se do našich tipů. Představíme vám v nich knihu plnou různých her, které podporují všestranný rozvoj nejmenších. Díky další knize si děti procvičí jemnou motoriku. A máme tu i tip pro dyslektiky a fotbalové fanoušky.

Zadáno pro dívky

svet. roman uvodni

Dnes si představíme několik románů pro dívky. Těšit se můžete na vyprávění o přátelství, o fence, která dostala druhou šanci, o koních a prvních láskách. A také o řešení různých nástrah spojených s dospíváním, což je téma zejména poslední z dnešních knih.

Čteme s nejmenšími

deti si ctou

Dnes si představíme čtyři knihy pro nejmenší děti. Milovníky železnic jistě zaujme pohádka o vagonku. Po vzoru Ježíše se děti naučí odpouštět selhání svým kamarádům. A na závěr si připomeneme příběh o dřevěném panáčkovi, který obživl.

Jak se vypořádat s životem

tipy psychologie uvodni

Život vždycky není jenom procházka růžovou zahradou a občas nás mohou potkat problémy, se kterými si nemusíme vědět rady. Proto vám dnes nabízíme hned pět knižních novinek, které se mohou stát vašimi rádci při řešení životních peripetií.

Efektivní vedení ženského kolektivu

Jak vest zensky tym_uvodni

Knížku Jak vést ženský tým ocení každý manažer i manažerka, který/á potřebuje trochu pomoct s efektivním a nekonfliktním vedením dámského kolektivu. Protože být v práci obklopen samými ženami, to nemusí být snadné…

Objevujme svět čtení hravě

dubanek uvodni

Klára Smolíková se dětskému čtenářství věnuje již řadu let. My vám dnes představíme její novinku, která obsahuje podrobnou metodiku, úkoly a pracovní listy, které jsou určeny zejména žákům na I. stupni základní školy. Objevíte tak mnoho inspirace pro práci s malými čtenáři.

Jak si poradit s dospívajícími

dospivani

Dnes se zaměříme na dospívání, což může být občas docela výzva. Představíme vám knižního průvodce dospíváním dětí s poruchou autistického spektra a dále knihu věnující se identitě mladých věřících queer lidí.

Na prázdniny s knihou

deti-si-ctou

Za pár dní začínají letní prázdniny. I o prázdninách si však děti mohou rozšiřovat své vědomosti. První z dnešních knih představí různé nemoci, ve druhé se děti naučí toleranci k lidem okolo sebe a ve třetí najdou tipy na aktivity v přírodě.