Nakladatel: Mystery Press

Související články

Povídkový David Raker

stinvedverichnahled

Všechny autory v uplynulých letech nějakým způsobem postihla pandemie a s ní související lockdowny. Ať již zbrzdila vydání knih, zamezila pořádání křtů či autorských čtení…

Ukázka z knihy Konec světa (Peter Temple)

Konec sveta_uvodni

Svérázný soukromý vyšetřovatel Jack Irish řeší zapeklitý případ, ve kterém nic není, jak se na první pohled zdá. Dokáže odhalit pravdu včas a neztratit ostražitost v boji se zločinem?

Romantický relax na víkend

RomantickaCtenarka

Dnešní knižní tipy potěší všechny romantické duše. Představíme vám totiž hned čtyři nové romány osvědčených zahraničních autorek. Mezi hlavními hrdiny to bude pořádně jiskřit! Zbývá jen se rozhodnout, do kterého z románů se začtete nejdříve.

Měsíčňanův nelehký život

Neff_HuPovidkyDedkaCuchaka

Vědeckofantastická literatura se hemží různými scénáři kolonizace vesmíru. Někdo své hrdiny umístí na vzdálené planety cizích hvězd, jiný se drží víc při Zemi a založí svou ságu na osídlení Měsíce. A když k tomu nadělí hlavním postavám dlouhověkost, získá nekonečný prostor pro rozmanitá dobrodružství.

Ukázka z knihy Jen čas ukáže (Jeffrey Archer)

jen cas ukaze

Jeffrey Archer se do srdcí čtenářů zapsal především jako autor detektivních románů. Letos v dubnu mu však vyšel román, který může být trochu překvapením. Jedná se totiž o první díl rodinné kroniky. A vy si z něj teď můžete přečíst připravenou ukázku.

Pro ženy k vodě

Zeny-o-zenach-pro-zeny

Léto je v plném proudu a během úmorných veder bývá nejlepší vyrazit k vodě a ve stínu slunečníku se ponořit do romantických příběhů. Máme pro vás tipy hned na tři zamilované knížky, plné radostí i strastí lásky.

Román do kufru

uvod roman do kufru

Dilema každého milovníka knih tkví zejména v nelehkém rozhodování, kterou knihu s sebou vzít na dovolenou. Abychom vám volbu usnadnili, vybrali jsme tentokrát hned pět knižních kousků, které se na dovolené určitě neztratí.

Historie zachycená v románech

romany-na-pozadi-historickych-udalosti

Dnešní knižní tipy vás seznámí se čtyřmi historickými romány. Najdete v nich životní příběhy několika zajímavých hlavních hrdinů, jejichž soukromá dramata se odehrávají na pozadí historických událostí první poloviny 20. století.

Krátké texty pro dlouhé chvíle

Psaní - ilustrační

Léto si většina z nás spojuje s dovolenou. Patříte ke čtenářům, kteří během dovolené nemají moc času na čtení, ale přesto byste rádi měli nějakou knihu po ruce? Pak si nenechte ujít dnešní knižní tipy – představíme vám kratší texty, ze kterých si vybere každý.

Ukázka z knihy Stín ve dveřích (Tim Weaver)

Stin ve dverich_uvodni

Soukromý vyšetřovatel David Raker se specializuje na hledání pohřešovaných osob. Každé zmizení má podle něj logické vysvětlení, dokonce i Paulovo. Ten se vytratil z pokoje se zamčenými okny…