Nakladatel: Malvern

Čteme si s nejmenšími

deti ctou

V dnešních knižních tipech si přijdou na své malé děti i jejich rodiče. Představíme vám veršované leporelo o živlech, dobrodružný příběh o dvou rošťácích a také knížku plnou pohádek. A pro rodiče tu máme knihu o vývoji dětské řeči.

Kníže K. J. Salm-Reifferschedt

morus

Začtěte se do zednářských a rosenkruciánských dopisů z pozůstalosti moravského šlechtice – knížete K. J. Salm-Reifferschedta. Dovíte se například zajímavosti o aktivitách tajných společností.

Kotrmelce života

tipy pondeli

Na dnešní pondělí jsme pro vás vybrali pět knih, které jsou plné zajímavých životů, rozhovorů i cestovatelských zážitků. Zdánlivě jsou určeny zejména mužskému publiku, ale užijí si je jistě i zapálené čtenářky, které mají rády dobrodružství.

Hity Velkého knižního čtvrtku II. – podzim 2023

hity_velkeho_knizniho_ctvrtka_I_nahledovy

Představujeme další knihy v rámci oblíbené akce Velký knižní čtvrtek. Prozkoumejte společně s námi literární novinky, ať už vážné, nebo spíše humorné.

Vzhůru na netradiční putování světem

pondeli cestopisy uvod

Kdo by rád nevyrazil na výlet nebo snad i dovolenou, kde může poznávat a objevovat nová místa. V dnešních tipech vám nabídneme ne úplně tradiční cestování a ukážeme tipy na knihy, v nichž se seznámíte s různými kouty ČR i světa v trochu jiném podání…

Vstupte do snových světů

fantaskni_uvod_tydne

Při čtení dnešních tipů vstoupíte do snových světů plných magie – a to rovnou třikrát! Připravili jsme pro vás totiž mix knih, které potěší nejednoho fanouška fantasy a nadpřirozena. Začtěte se do žánrové klasiky, do další knihy ze světa Sirotčince slečny Peregrinové či do temné fantastiky!

Osudy alarmující i inspirující

biografie pondeli uvodni (1)

Na pondělí jsme pro vás přichystali tipy z oblíbených biografií. Vybrat si můžete z naučné i krásné literatury, ale nebude chybět ani jedno komiksové zpracování. Konečný výběr knihy, která je nejbližší vašemu čtenářskému vkusu, je už na vás.

Moderní eseje o české literatuře

baroko uvodni(1)

Milovníci literární vědy, zbystřete! Literární kritika, eseje, podrobné rozbory děl minulých i současných, to vše najdete v novince z nakladatelství Malvern.

Cestou necestou

Toulani-po-svete

Dnes se vydáme cestou necestou napříč různými oblastmi světa i České republiky. Přečtěte si o starověké Hedvábné cestě, vydejte se do minulosti, kdy České Švýcarsko ještě nebylo národním parkem, nebo se začtěte do komiksu o diskriminaci Romů a Romek v Evropě.

Životní střípky

tipy-ze-zivota-nahled

Nahlédněte prostřednictvím knih do života nejrůznějších lidí. V první knize zavzpomínáte na Freddieho Mercuryho, ve druhé zjistíte, co obnáší povolání revizora, třetí titul potěší fanoušky jezdectví a čtvrtý osloví příznivce vytrvalostního běhu.