Nakladatel: Malvern

Související články

Oživené historické osobnosti

historie uvod

V dnešních knižních tipech se podíváme do historie. Představíme vám čtyři knihy, ve kterých ožívají známé historické osobnosti. Přečtěte si příběhy o životě Otty Hornunga, Boženy Němcové, rodiny Mašínových či Sigmunda Freuda.

Zdraví pro tělo i duši

tajemstviuzitecnebakterienahled

Tipů na zlepšení fyzické i psychické kondice není nikdy dost. A i když se hodně věcí neustále opakuje, mohou zaznít překvapivě i věci, které jsme nikdy neslyšeli. Začtěte se do knihy, která vám prozradí, jak všechno souvisí se vším, a do další, jež odhalí tajemství naší pokožky.

Žhavé čtení pro sychravé počasí

Tipy_Bez zabran_Bbidaci

Dnešní vášnivé tipy jsou určeny dospělým čtenářům, tedy hlavně čtenářkám, které touží po romantice i svůdné erotice. Začtěte se do milostného příběhu od oblíbené T. L. Swanové nebo do pornografické novely Charlese Duitse.

Cesta může být cíl…

cesta uvod

V dnešních tipech, které jsme pro vás připravili, bude řeč o cestování. Čtyři vybrané knihy nám ukážou, že cestování není pouze záležitostí těla a nejde jen o přesunování se z místa na místo, ale nezřídka i záležitostí mysli a i cesta může být cíl!

Bytostné Já a východní pojetí duše

snymytynahled

Rozdíl mezi východním a západním chápáním světa se velmi liší. Přesvědčí vás o tom Hajao Kawai, který se ve své knize snaží přiblížit východní zvyky a názory Západu. Co s tím mají co společného japonské pohádky?

Nenechte si ujít v týdnu od 8. do 14. srpna 2022

nenechte_si_ujit

I druhý srpnový týden nabízí několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Milovníky anime a čtenáře mangy potěší setkání manga anime klubu. A děti mohou dorazit na další letní čtení v botanické zahradě – tentokrát s knihou Kdo roste v parku.

Jak „funguje“ imaginárno

antropologicke-struktury-imaginarna

Co je vlastně imaginárno? Jak funguje, z čeho se skládá? Významný francouzský akademik zasvětil svůj život symbolice a imaginaci. S jeho teoriemi se nyní mohou čtenáři blíže seznámit a zodpovědět si tak otázky, o jejichž existenci ani nevěděli.

Kruh jako základ všeho

monomytus

Cyklus zpravidla představuje pravidelné opakující se události. Co je ale hrdinský cyklus? Funguje stejně? Kniha Monomýtus přináší pojednání o vzorcích v mytologii, ale také o tom, zda nás mýty, rituály a symbolický jazyk obklopují ještě i v dnešní době.

Vlastní pohled na křesťanství

slovo v nasem nitru

Na křesťanských základech stojí celá evropská kultura. Kniha rozhovorů s Annick de Souzenelle je toho důkazem. Nejen její bohaté životní zkušenosti jí umožňují předložit nám vlastní pohled na křesťanství a tím do značné míry ovlivnit ten náš.

Biografie všedního dne

biografie vsedniho dne

Je pondělí a tedy čas zabrnkat si na životopisnou notu. Jeden z knižních tipů nás dnes totiž provede životem slavného hudebníka. Nebude však chybět ani politika, náboženství a biografický román, který tuto netradiční sešlost zcela jistě obohatí.