Nakladatel: Jan Melvil Publishing

Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. února 2022

nenechte_si_ujit

Nejkratší měsíc v roce se pomalu chýlí ke konci. Opět se však můžete těšit na několik literárních akcí. Nenechte si ujít besedu s Martinem Kavkou o knize Hacknutá čeština či autorské čtení české spisovatelky Ivy Hadj Moussy či básnířky Ireny Šťastné.

Nenechte si ujít v týdnu od 27. července do 2. srpna 2020

nenechte_si_ujit

Máme před sebou poslední červencový týden a to znamená i poslední týden autorských čtení v rámci Měsíce autorských čtení. Pojďme si tedy představit, na které spisovatele se můžete v Brně a Ostravě v následujících dnech těšit.

Absolutním vítězem ceny Alza.cz Audiokniha roku 2019 je groteska ze současné vesnice DĚDINA

Audiokniha-roku-2019_Jiri-Dvorak

Které audioknihy a kteří interpreti získali ocenění? Následující audioknihy by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti!

Cal Newport: Digitální minimalizmus (Zkroťte návykové technologie a získejte zpět svůj čas a koncentraci)

minimalismusnahled

V novembri 2019 vydalo vydavateľstvo  Jan Melvil publishing v edícií: Žádná velká věda bestseller docenta informatiky na Georgetownskej univerzite Cala Newporta, ktorý sa vo svojej poslednej knižnej publikácií zaoberá zásadnou otázkou, ktorú si každý z nás kladie skoro každý deň na srdce: Akým zázračným spôsobom sa dá oslobodiť a vymaniť z digitálneho sveta, ktorý nás prenasleduje dnes a denne so stále väčšou intenzitou?

Nenechte si ujít v týdnu od 7. do 13. října 2019

nenechte_si_ujit

Podzim je tu v plné síle a tak není nic lepšího, než si zajít někam za literaturou. V příštích dnech se koná například tradiční Podzimní knižní veletrh, na kterém nemůže žádný knihomol chybět, nebo autorské čtení z knihy Kluci netančej! či křest knihy Václava Větvičky Zámecké zelené komnaty – krása panských zahrad.

Rozšíření obzorů s naučnými knihami

vzdelani

Existuje mnoho věcí, které se stále zmenšují. Od pasů hubnoucích modelek až po životní prostor. Zato naše obzory bychom měli stále rozšiřovat. Následující pětice poučných knih plných zajímavých informací by nám s tím mohla pomoct.

Mikrobi v nás

Ed Yong_Obsahuji davy

Oceňovaný popularizátor vědy Ed Yong vás provede světem mikrobů a poodhalí vám nejnovější poznatky z této oblasti. Ale pozor – učiní tak zábavným a zajímavým způsobem!

S knihou za sebezdokonalením

Tipy_S knihou za sebezdokonalenim

Dnešní chytré tipy vám pomohou vnímat svět očima dítěte, efektivněji se učit, stát se finančně gramotnými, zvládat své emoce, získávat nové přátele a mnohem, mnohem více…

Vydejte se na podnikatelskou dráhu

Na-volne-noze

Chcete začít nezávisle podnikat, ale bojíte se neúspěchu? Už nemusíte! Robert Vlach na základě tipů a vyslechnutých příběhů sestavil příručku, ve které nabízí osvědčené postupy a know-how potřebné pro podnikání na volné noze.

Udělejte něco pro své tělo

Jime-meloun

Říká se, že tělo je chrám. Pro jeho údržbu je potřeba jak fyzická, tak duševní pohoda. Pomocnou ruku v této oblasti nabídnou dnešní knižní tipy zabývající se nejen tělem samotným, ale i masážemi a zdravou stravou, ať už v podobě raw, makrobiotiky nebo esenciálních olejů.