Nakladatel: Jan Melvil Publishing

Brněnské nakladatelství Jan Melvil Publishing vzniklo v roce 2007 a od té doby již nezpochybnitelně vstoupilo do povědomí příznivců literatury osobního růstu. Soustředí se na tituly od nejlepších autorů a myslitelů dneška, jako malý nakladatel jich vydává jen několik ročně, ale o to větší péči věnuje jejich přísnému výběru. V několika edičních řadách zprostředkovává českým čtenářům zejména zahraniční bestsellery, ale vydalo i připravuje několik titulů domácích autorů.

Dění v nakladatelství můžou jeho příznivci sledovat na sociálních sítích - facebooku, twitteru a nebo také na blogu. O novinkách informuje i v nepravidelném věstníku. Vydáváním knih však aktivity nakladatelství nekončí. Stránky www.mitvsehotovo.cz, které provozuje, se staly legendárním odrazovým můstkem pro všechny, pro něž je metoda GTD nejen nástrojem, ale i životním stylem. Podobně kolem sebe soustředí nadšence, tentokrát však z řad moderních otců, web www.tatageeek.cz

Jako první z českých nakladatelů začalo JMP prodávat ebooky na iBookstore, jejich elektronické knihy jsou dostupné i přes platformu Wooky. Ebooky jsou dostupné vždy v termínu totožném s papírovým vydáním knihy. Nakladatel vnímá ebook jako službu, e-knihy nakladatele jsou pravidelně aktualizovány a doplňovány.

Další zajímavostí nakladatelství je, že nemá stálou redakci, je prototypem společnosti umožňující práci na dálku. Jediným styčným bodem všech spolupracovníků bývá, kromě občasných setkání v zařízeních restauračního typu, malá firemní prodejna a výdejna pro osobní odběry eshopu na ulici Stojanova 3 v Brně.

Facebook: https://www.facebook.com/janmelvil
Twitter: http://twitter.com/janmelvil
Blog: http://novinky.melvil.cz
Ebooks: http://www.melvil.cz/eshop/ebooky
Věstník: www.melvil.cz/vestnik

www.melvil.cz


Jan Melvil Publishing - Nejnovější knihy

knihaBulbem záchranáře knihaDigitální minimalismus knihaHacknutá čeština – Neortodoxní slovník dnešní mateřštiny knihaNauč se to! Jak se s pomocí vědy efektivněji učit a více si pamatovat

Jan Melvil Publishing - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. února 2022

nenechte_si_ujit

Nejkratší měsíc v roce se pomalu chýlí ke konci. Opět se však můžete těšit na několik literárních akcí. Nenechte si ujít besedu s Martinem Kavkou o knize Hacknutá čeština či autorské čtení české spisovatelky Ivy Hadj Moussy či básnířky Ireny Šťastné.

Nenechte si ujít v týdnu od 27. července do 2. srpna 2020

nenechte_si_ujit

Máme před sebou poslední červencový týden a to znamená i poslední týden autorských čtení v rámci Měsíce autorských čtení. Pojďme si tedy představit, na které spisovatele se můžete v Brně a Ostravě v následujících dnech těšit.

Absolutním vítězem ceny Alza.cz Audiokniha roku 2019 je groteska ze současné vesnice DĚDINA

Audiokniha-roku-2019_Jiri-Dvorak

Které audioknihy a kteří interpreti získali ocenění? Následující audioknihy by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti!

Cal Newport: Digitální minimalizmus (Zkroťte návykové technologie a získejte zpět svůj čas a koncentraci)

minimalismusnahled

V novembri 2019 vydalo vydavateľstvo  Jan Melvil publishing v edícií: Žádná velká věda bestseller docenta informatiky na Georgetownskej univerzite Cala Newporta, ktorý sa vo svojej poslednej knižnej publikácií zaoberá zásadnou otázkou, ktorú si každý z nás kladie skoro každý deň na srdce: Akým zázračným spôsobom sa dá oslobodiť a vymaniť z digitálneho sveta, ktorý nás prenasleduje dnes a denne so stále

Nenechte si ujít v týdnu od 7. do 13. října 2019

nenechte_si_ujit

Podzim je tu v plné síle a tak není nic lepšího, než si zajít někam za literaturou. V příštích dnech se koná například tradiční Podzimní knižní veletrh, na kterém nemůže žádný knihomol chybět, nebo autorské čtení z knihy Kluci netančej! či křest knihy Václava Větvičky Zámecké zelené komnaty – krása panských zahrad.