Nakladatel: Epocha

Dej si pozor, co si přeješ – mohlo by se ti to splnit

Kubaskova_Dej si pozor co si prejes

Karlův most – hlava na hlavě. Nerudovka – hlava na hlavě. Moje hlava? Lidově řečeno v pejru. To bylo blahé paměti pár let zpátky.

Nenechte si ujít v týdnu od 1. do 7. srpna 2022

nenechte_si_ujit

Srpen je tu, což znamená, že léto a letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Pokud přemýšlíte, kam si zajít za literaturou, ať už s dětmi, nebo sami, přinášíme vám pár zajímavých tipů. Nenechte si ujít třeba letní čtení v táborské botanické zahradě či autorské čtení Františka Kotlety.

Získejte bestsellerový román z postapunkového světa

underground-2-revoluce-perex

Přestože okolní svět se topí v temnotě, ulice Praha City jsou plné neonů, pod jejichž září se prochází šťastní lidé. Alespoň tak to tvrdí ve zprávách City News. Realita je však poněkud jinde a své o tom ví detektiv Petr Vachten. Odhalí vraha vlivných obyvatel města?

Návrat ztraceného lišáka a jednoho zatoulaného já

Kubaskova_Navrat ztraceneho lisaka

Co máš znovu najít, to se vrátí. Že jste to už někde slyšeli? Mám pro vás příběh ke kávě. Je z dob, kdy jsem kávu ještě nepila, protože mi připadala hořká, a taky z dob, kdy už si den bez kávy nedovedu představit. Chyběla by mi její hořká chuť.

Prázdný svět podle Davida Šenka

prazdny-svet

Jak by asi vypadal svět, ve kterém proběhla „pouze“ velká válka a místo s nacisty by Evropa bojovala s epidemií krvácivé horečky? A co kdyby Lenin nechal postavit Kreml nad soutokem Labe a Vltavy?

Intimní svět obrazem i slovem

Winter_Uzel_NepraktuvAtlasSexu

Přiznejme si otevřeně, že pohled na umně vyvedené postavičky v rouše Evině či Adamově nás zpravidla nenechá chladnými. Vytvoří-li takový obrázek figury opravdový mistr ilustrátor a doplní-li je vtipným slovem odborník na věci intimní, lze očekávat skvělý úspěch.

Bez obalu

Uzel_ZvireNadrzene

Bývaly doby, kdy vyslovení slova sex automaticky spouštělo menší či větší skandál. To už dnes většinou neplatí. Přes výrazné rozvolnění tabuizace právě U tohoto tématu však jistě neuškodí podívat se na člověka v intimních souvislostech zkušeným okem odborníka.

Po stopách Čechů ve světě

Nekola_Po stopach Cechu ve svete

Víte, kdo po čtyři desetiletí držel rekord nejdéle sloužícího člena amerického Kongresu? Kdo zakládal první operu na Novém Zélandu? Kdo v Austrálii zakládal nejslavnější lyžařské letovisko? A kdo v Peru koupil pozemek, pod nímž archeologové odhalili bájnou starověkou hrobku s tunami zlata?

Každá koruna dobrá

Svandrlik_MuzSKanadskymTravnikem

Někdo si na živobytí vydělává prací, jiný podvody. A nemusí jít nutně o milionové tunely a úplatky. I mezi zloduchy jsou společenské rozdíly. A tak někdo krade násilím, jiný s grácií. Jako třeba Muž s kanadským trávníkem.

A tak šel na velkou pouť…

A tak tedy jdu_Dynybil

Poutník, který se vydá na cestu do španělského Santiaga de Compostela, podniká zároveň výpravu do vlastního nitra, neboť právě při této pouti opravdu pozná sám sebe. Jaké zážitky nasbíral bývalý sportovec Jiří Dynybil?