Nakladatel: CPress

Související články

Závěr roku s českou detektivkou

detektivka2

Užijte si závěr roku 2023 s českými detektivkami! V dnešních knižních tipech vám představíme rovnou pět příběhů, a to jak skutečných, tak fiktivních, které stojí za přečtení. Který je ten pravý pro vás?

Dialog jako sonda do života

dialog

Máte-li rádi rozhovorové knihy, naše dnešní tipy jsou právě pro vás! Přečtěte si knihu o náhradním rodičovství, rozhovory s otcem žánru absurdní drama a v neposlední řadě se podívejte do zákulisí toho, jak vypadá profese policejního vyjednavače. Zkrátka rozhovorový mix pro všechny!

Otazníky pravdy

clovekApravda

Páteční tipy se opět nesou ve znamení detektivek. Představíme vám rovnou pět příběhů s napínavou zápletkou, ve kterých se hlavní hrdinové snaží dopátrat pravdy a odhalit vraha. A nezapomeneme ani na fanoušky audioknih.

Svět, jak ho neznáte

uvod svet (1)

Pokud rádi objevujete nejenom svět, ale i lidské příběhy, pak máme dnes něco přesně pro vás. Hned šest knižních novinek vás totiž zavede na zajímavá místa po celé zeměkouli a přiblíží i zajímavé a netradiční osudy různých osobností.

Seznamte se

tipy seznamte se uvodni

Do dnešních tipů jsme namíchaly knihy, které mapují  zejména zajímavé lidské příběhy a osudy. Pozornost si jistě zaslouží každá z nich, avšak chcete-li si vybrat jenom některé, možná vám těžké rozhodování usnadní vybrané ukázky. Tak do toho. Vybírejte! 

Skutečnost si nebere servítky

Muller_SkutecneZlocinyNaPlzensku

Z bezpočtu detektivek si čtenáři mohou odnést pocit, že zločin vždy vyřeší jedna geniální osoba. Podobně lze z díla některých umírněných autorů nabýt dojmu, že zločinec je gentleman připravený přiznat vinu, jakmile je usvědčen. Realita ale bývá zpravidla odlišná.

Podzimní vícežánrové očima

ocima-nahled1

Kniha, komiks, audiokniha, historický román, biografie, autobiografie i detektivka řízná, autentická či plná humoru – to vše se objeví v dnešním souhrnu krátkých recenzí. Literatura je pestrá paleta, z níž si každý může vybrat podle své momentální nálady a chuti. A já s nadšením vyzobávám…

Krátké texty pro chvíle odpočinku

povidky uvodni

Nejenom na dovolené můžete uvítat knihy, které jsou plné krátkých, oddechových textů. Někdy humorných, někdy spíše meditačních a pro zamyšlení. Ať už sáhnete po kterékoliv z nich, určitě se nebudete nudit.

Mňautopie v nebezpečí

kocici_kralovstvi_mourinka_na_prvni_vyprave

Podaří se třem nezbedným koťatům zachránit Mňautopii? Vydejte se společně s nimi na dobrodružnou výpravu.

Cestopis roku 2022

cestopis roku uvodni

V jubilejním pátém ročníku soutěže o nejlepší cestopis roku, udělovanou na počest legendární cestovatelské dvojice Hanzelky a Zikmunda, si literární porotu získala výpravná kniha manželů Honových Náš evropský deník II.