Nakladatel: Bambook

Související články

Dobrodružné čtení pro starší děti

ctenari_2teenageri

Dnes vám představíme čtyři knihy určené starším dětem. Ve dvou z nich jsou dokonce zpracované reálné osudy: Kiran Millwood Hargraveová se inspirovala skutečným příběhem polární lišky a Sue DiCicco vypráví o odvážné dívce bojující s leukémií.

Zasoutěžte si o dobrodružství na fotbalovém soustředění

fotbalovy-kemp-perex

Tomáš a jeho kamarádi nadevše milují hraní fotbalu, a jak lépe strávit letní prázdniny než právě běháním za černobílým míčem? Přidejte se ke klukům a holkám i vy a užijte si spoustu zábavy na letním fotbalovém soustředění.

Dětská dobrodružství

deti si ctou

Středeční knižní tipy se nesou ve znamení dobrodružství – představíme vám rovnou tři dobrodružné příběhy. Cestujete rádi časem? V jedné z knih se podíváme do roku 2998, v další do doby ledové! A na své si přijdou i fanoušci komiksů.

Světem za pohádkou

Fantasy kniha - ilustrační

Máte rádi pohádky? Pak vás potěší dnešní knižní tipy! Na své si přijdou malí i velcí čtenáři. Představíme vám sbírku grónských pohádek a pověstí, pohádky ze mlýna určené dětem a sbírku romských pohádkových vyprávění určenou dospělým.

Knižní nabídka pro menší děti

děti čtení Flicker

V dnešních knižních tipech najdete čtyři knihy, které zaujmou především menší děti. Představíme vám sbírku básniček Miloše Kratochvíla či příběh o třpytivém zrnku prachu. Potom se s modrým drakem vydáme do říše pohádek a nakonec navštívíme i muminí údolí.

Zvíře jménem inspirace

Selingerova Bakonyi Ludmila_Zvire jmenem inspirace2

Múza, nepolapitelná a tolik chtěná. Kde se bere, proč je tak nespolehlivá a dá se nějak ovládat? Rozhodla jsem se shrnout své letité pozorování a vztah se zvířetem zvaným inspirace. Budu moc ráda, když se přidáte do diskuze se svými zkušenostmi.

Mlynář Pšenička

Pohadky_mlynare_Psenicky

Dnes potěšíme milovníky pohádek! Nenechte si ujít vyprávění mlynáře Pšeničky, který vymýšlí pohádkové příběhy pro své děti. Seznámíte se nejen s mlynářovou rodinou, ale také s hejkalem Hejhulou či ježibabou Hudralínou.

Jak porozumět sám sobě

mezilidske-vztahy

Dnešní tipy ukrývají několik knih pro dospívající. Objasní jim některá z tabuizovaných témat, pomohou jim vyznat se sami v sobě a rozhodovat se tak, aby rozum a city zůstaly v rovnováze. Zkrátka díky následujícím třem knihám se budou cítit v pohodě!

Za pohádkami do mlýna

mlyn-pohadka-nahled

Dnes vám představujeme knihu pohádek pro malé čtenáře a čtenářky. Anebo pro zvídavé dospělé! Jedná se o knihu s nádhernými ilustracemi, jejíž příběh se odehrává ve mlýně, kde se vyprávějí ty nejlepší pohádky – o ježibabě, ztracené hvězdičce nebo o hejkalovi Hejhulovi.

Pohádkový začátek roku

Pohadky

První středeční knižní tipy tohoto roku se nesou na pohádkové vlně. Čeká vás pořádné vánoční dobrodružství, pohádka o duhové dívence i novinka Zdeňka Svěráka plná čertů. A na závěr nezapomeneme ani na příznivce manga příběhů.