Od semínka v prach

O životě, přírodě a jedné zahradě

zobrazit info o knize
Nakladatelství Kazda
Vydáno   11/2021
ISBN 978-80-7670-054-3
Překlad Ettler, Vojtěch
Vydání 1.
Počet stran 304
Vazba vázaná
Formát 140×210
Doporučená cena 369 Kč

O knize

Kniha Od semínka v prach je vlastně jakýmsi manifestem zahradnického zenu a povzbudivou rozpravou o životě v souladu s přírodou. Kde není uřvané ego, tam má v nastalém prázdnu šanci vyvstat něco jiného. Třeba štěstí. Pak stačí zahlédnout rorýse, pohladit muškát nebo sledovat postarší sousedku, a nic vám nechybí.

Marc Hamer navrhl a pečuje o tutéž pětihektarovou zahradu více než dvacet let. Chodí do ní málokdo, a tak je jediným člověkem, který zná všechna její tajemství – ale přitom mu nepatří. Jeho vztah s paní majitelkou je zároveň odtažitý i překvapivě důvěrný, prodchnutý tajuplným spojením panujícím mezi dvěma lidmi, kteří velice odlišným způsobem sdílejí tentýž prostor.

V této ojedinělé knize nás Hamer měsíc po měsíci provádí svými zážitky při práci v zahradě i mimo ni, přičemž střídající se roční období uvádějí do popředí stále nové rostliny i živočichy a zahradníka samotného vedou k rozjímání nad vlastní minulostí i budoucností. Z autorova mírumilovného a meditativního vyprávění se dozvíme o zahradnickém folklóru a moudrosti, radostech práce rukama, jeho cestě od osamělého bezdomovectví k rodinné spokojenosti i o koloběhu růstu a rozkladu, podle něhož se řídí nejen život v zahradě, ale i ten náš.

Doporučení:
Share

Související články