Zkuste to doma sami: zahrada a balkon

111 projektů a nápadů pro přírodní biozahradu

zobrazit info o knize
Nakladatelství Kazda
Vydáno   5/2020
ISBN 978-80-88316-74-9
Překlad Řezníčková, Monika
Vydání 1.
Počet stran 192
Vazba brožovaná
Formát 150×210
Doporučená cena 298 Kč

O knize

Květinová louka plná včel místo trávníku, zelenina místo okrasných rostlin, léčivé byliny místo plevelu, půdokryvné rostliny, které se dají jíst, místo kamenitých ploch – existuje mnoho možností, jak zahradničit přírodněji, zdravěji a zároveň snadněji.
Zde jsou důvody, proč se vyplatí na biozahradě něco vlastního pěstovat:
• To, co si sami vypěstujete, bude chutnější a zdravější, protože nebudete používat jedovaté pesticidy a umělá hnojiva.
• Biozahrady prospívají životnímu prostředí, protože představují dokonalou oázu pro hmyz a ptactvo. Zároveň poskytují prostor pro pěstování starých odrůd, od kterých se kvůli mrtvým designérským zahradám a monokulturním polím začalo upouštět.
• Vlastní prací a opětovným využíváním ušetříte, protože budete využívat existující zdroje a nebudete muset kupovat drahé postřiky, hnojiva a další prostředky.
• Díky zahradničení budete nezávislejší a také šťastnější, protože aktivita v přírodě je balzámem pro duši i tělo.
Pro založení přírodní biozahrady existuje mnoho dobrých důvodů, i když by ji měla tvořit pouze jedna nádoba na balkoně. Stále více lidí se už rozhodlo převzít zodpovědnost a pěstovat alespoň část toho, co jí – ať už na zahradě, pronajatém záhonku či na balkoně. Využijete-li při zahradničení nekonvenční postupy a některé projekty z této knihy, nezískáte pouze zdravou zeleninu, chutné ovoce a svěží bylinky, ale zároveň vznikne i malá oáza „divoké“ přírody.

Doporučení:
Share

Související články