Djoker Novak Djokovič

Z rozbombardovaného Bělehradu až na tenisový trůn

zobrazit info o knize
Nakladatelství Malý princ
Vydáno   10/2013
ISBN 978-80-87754-10-8
Vydání první
Počet stran 368
Vazba pevná s přebalem
Formát 150x210
Doporučená cena 349 Kč

O knize

Sny by se měly plnit, zvláště pokud jsou v člověku zakořeněny už odmalička a pokud definují to, jaký člověk je a chce být.
Realita bývá sice odlišná, mnohdy k naplnění snů nedojde, zapadnou pod nánosy každodennosti, nebo se zjistí, že sen, po kterém člověk prahl, nebyl ten pravý. To ovšem není případ Novaka Djokoviče (22. 5. 1987), jedničky tenisového světa.
Ten již odmala toužil být velkým tenistou a v jeho dětských fantaziích se hračky proměňovaly v trofeje, které získával v tenisových soubojích s velkými hvězdami. A tak započala cesta, podporovaná celou jeho rodinou, bez které by svého cíle nedošel.
Začátky byly tvrdé, nedostatek peněz, kontaktů, izolovanost jeho země a válka. To všechno společně překonali.
Publikace Zdeňka Pavlise mapuje nejen zrod této hvězdy, ale také jeho kariéru, propady, úspěchy a osobní život. Nevyhýbá se ani tématu války a konfliktům v Srbsku. Hlavním aktérem knihy je samozřejmě Novak Djokovič, ale vzhledem k tomu, že tenisový život s sebou přináší množství dalších kontaktů, tak i tato kniha občas odbočí k jiným hvězdám, ať už se jedná o Davida Ferrera, Rafaela Nadala, Rogera Federera aj.
Čtenář v závěru knihy najde také přehledové tabulky a statistiky.

Doporučení:
Share

Související články