Velký knižní čtvrtek - setkání se spisovateli

Autogramiáda, beseda

S kým se můžete setkat
Mariusz Surosz je polský esejista, historik a novinář, od roku 2011 žije v Praze a zajímá se o česká témata. Už jeho první kniha, která česky vyšla v roce 2010, obsahovala eseje o osobnostech českých dějin. Tentokrát na ně navázal úvahami o významných českých ženách Ach, ty Češky!

Lenka Horňáková-Civade je malířka, novinářka a spisovatelka, s manželem žije v jeho rodné Provence. V její práci se prolíná taneční divadlo, malba a psaní. Její francouzsky psaná románová prvotina Marie a Magdalény získala řadu francouzských literárních ocenění.
Jozef Kollár je známým slovenským autorem románů, povídek, pohádek pro děti i literatury faktu. V zatím nejnovější knize 55 minut mezi životem a smrtí se zabývá osudy lidí, kteří se rozhodli projít přes železnou oponu za všech okolností.

Petr Bergmann zkoumá historické a kulturní dědictví Broumovska, o tomto regionu připravil již několik knih. Nyní pro nejnovější titul Krkonoše na starých rytinách a litografiích sesbíral přes 150 mnohdy unikátních grafik z let 1740 až 1900, které ve své většině nebyly od doby svého vzniku již nikdy publikovány ani reprodukovány.

Petra Dvořáková je nositelkou ceny Magnesia Litera za literaturu faktu, a sice soubor rozhovorů Proměněné sny. Kromě populárně psychologických knih o anorexii nebo nesebevědomí se věnuje také psaní pro mládež. Z této oblasti je i její novinka Každý má svou lajnu.

Knihovna Jiřího Mahena, 17.00
ÚK Kobližná 4
Kobližná 4
601 50 Brno

Doporučení:

Najít další literární akce

TYP
KRAJ
ODKDY datum ve formátu RRRR-MM-DD
ŘAZENÍ
 
Doporučení: