Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Olympos Mons

náhled obálky
Konec aukce: 29. 2. 2024 v 20:00:00
Běžná cena: 248,- Kč
Vydraženo za:

113,- Kč

Aukce již byla ukončena!

Vonící bory řeckého Olympu, erupce stejnojmenné největší sopky sluneční soustavy na Marsu, ponor do černých hlubin oceánu – a záplava dalších míst a událostí prolíná básnivou prózou, jež provede čtenářovu mysl labyrintem obrazů, úvah, lapidárně popsaných i zašifrovaných, fatálních i všedních epizod. Ze stránek knihy se vynoří němý vyšetřovatel Tadeáš Gaddi, lhostejný k vraždě, jejíž objasnění může (a nemusí) zůstat hádankou, stejně jako „vyhlazení“ více než tří desítek postav, jejichž jména rovněž začínají písmenem G. Vejdeme i do kostela, jenž záměrně připomíná ženské lůno – a možná zjistíme, proč právě tam…
K specifické atmosféře přispívá svérázná skladba vět, hýřících archaismy i novotvary, stejně jako formální fragmentárnost textu; ten je však současně propojen „vnitřním příběhem“ plynoucím od kolébky (či konkrétněji od porodního sálu nyní užívaného pro potraty) až po lože smrtelné. Názvy čtyř základních částí prózy zase záměrně evokují vývojová stadia hmyzu, od vajíčka přes larvu, pupu, po dospělého jedince. Vše kamsi zákonitě směřuje, kruh se uzavře – jen smysl toho všeho nabízí více otázek, než odpovědí.

Literární debut autora, bývalého dlouholetého ekonomicko-politického novináře, nabízí neotřelý výlet do světa svébytné imaginace: Život je vibrující, zmírající pocit – upozorňuje důrazně preambule knihy.

Poštovné 85 Kč.

Přečtěte si více o knize Olympos Mons

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Olympos Mons za velmi příznivou cenu