Velká letní soutěž o balíčky knih z nakladatelství Host pokračuje druhým kolem!

Zitkovske-bohyne
Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a my vám přinášíme slíbené pokračování naší velké letní soutěže, ve které máte možnost opět získat krásné knihy!

Vyhrát můžete balíčky krásných a kvalitních knih vydaných nakladatelstvím Host a nezapomínáme ani toto kolo na prémii, kdy si bude moci jeden z vás vybrat knížku, která se mu líbí!

 

Nakladatelství Host zaujímá v současnosti nepřehlédnutelné místo na českém knižním trhu. Vydává tradičně především kvalitní českou prózu a poezii, literární teorii i literaturu naučnou.

V edici Česká beletrie najdete ta nejlepší díla našich autorů, z nichž některá získala i významná ocenění. Jmenovat lze například Kateřinu Tučkovou či Jiřího Hájíčka.

 

Představujeme

 

Rybí krev Jiřího Hájíčka

Román, který získal ocenění Magnesia Litera Kniha roku 2013

Románem Rybí krev pokračuje Jiří Hájíček ve své linii venkovských próz (povídkový soubor Dřevěný nůž, romány Zloději zelených koníSelský baroko) a zavádí nás tentokrát na jihočeský venkov přelomu osmdesátých a devadesátých let dvacátého století.

Rybí krev je především příběhem rozpadu jedné rodiny a vesnice za již zcela jiných společenských okolností. Téma vysidlování a bourání obcí, aby na jejich místě mohla stát jaderná elektrárna, se zdá veskrze současné, nevyhnutelné i dnes, kdy je nejistý osud dalších vesnic, například kvůli těžebním limitům v hnědouhelné oblasti severních Čech.

Přečtěte si více o knize Rybí krev

Přečtěte si naši ukázku!

Nepřehlédněte také náš rozhovor s Jiřím Hájíčkem:

 

———————————————————————-

 

Němci Jakuby Katalpy

Sugestivní líčení osudů německé rodiny od autorky knih Je hlína k snědku? a Hořké moře.

Ve svém novém románu zavádí Jakuba Katalpa čtenáře do prostředí německé rodiny zasažené útrapami první a druhé světové války, do válečných Sudet a poválečné Prahy. Slibný svět hlavní hrdinky, z počátku přímočaře bezstarostný, začíná s přibývajícím časem dostávat trhliny, růžové brýle střídá deziluze a před čtenářem vyvstává otázka – opravdu je možné po tolika letech nalézt pravdu?

Autorčin vytříbený jazyk silně kontrastuje se syrovostí, s níž jsou líčeny životní milníky jednotlivých postav, a umožňuje tak ještě zevrubněji prozkoumat téma ztráty a vykořenění, které v mnoha variacích dominuje celému románu.

Přečtěte si více o knize Němci

Prolistujte si ukázku!

Kniha Jakuby Katalpy byla nominována na cenu Magnesia litera za prózu

 

———————————————————————

 

Slepá mapa Aleny Mornštajnové

Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství.

Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička, odjíždí přes odpor svých rodičů s vyvoleným Antonínem do pohraničního městečka na severu Čech. Jako by počáteční písmeno jejich jmen vyjadřovalo naději, že právě tady spolu mohou začít nový život. Jméno však současně symbolizuje i to, co si vybrat nemůžeme, co je nám dáno jako rodinné dědictví, které si přese všechno odhodlání ke změně vždy neseme s sebou. Anebo také osud, na jehož zkoušky máme jen pramalý vliv.

Přečtěte si více o knize Slepá mapa

Prolistujte si ukázku!

Přečtěte si povídku Aleny Mornštajnové – Duch babičky Terezky, kterou napsala exkluzivně pro náš web!

——————————————————————

 

Sklo Ondřeje Macury

Nová básnická sbírka Ondřeje Macury je plná křehké, zimní obraznosti a nakažlivé krásy…

Bohaté reliéfy lyrických nálezů vyvažují příběhy, ve kterých můžeme s autorem pobýt ve světě „přesné obraznosti“, pro kterou máme poezii rádi. Nejsou to světy náhradní a únikové, spíš pravá poezie dnešního dne!
Ani v nové knize nechybí ironická echa, která jsou pro Macuru tak typická. Nepochybně stojí za připomenutí, že „mezi anděli a mezi básníky je dobré si hlídat peněženku!“

Přečtěte si více o knize Sklo

Prolistujte si ukázku!

————————————————————————–

 

Žena lamželezo a polykač ohně Stanislava Berana

Po novele Hliněné dny se Stanislav Beran vrací s porcí povídek, žánrem, v němž je nejsilnější.

Je možné trávit čekání na smrt vlastního dítěte nad křížovkou? Koho veze taxikář do gymnázia? Má tetování duši? A má ji vysloužilý komunista, který málem nedýchá strachem, že umře nesmířený a neklidný? Scházíme se u stolu posetého drobky příběhů lidí účtujících s minulostí i se svými neúmyslnými a často nemilovanými rolemi, lidí těžce zápasících s přítomností. Jsme i s těmi, kteří mají to štěstí, že ještě nemusejí litovat toho, co udělali, a bát se příštího dne. Ten může kromě obav přinést i odpuštění, protože jedním životem v této knize nic nekončí, ještě přijdou děti a děti jejich dětí…

Přečtěte si více o knize Žena lamželezo a polykač ohně

Přečtěte si naši ukázku!

——————————————————————————-

 

Léky smutných Pavla Gottharda

Hráči larpu a fanoušci fantasy v románu českého autora.

Hrdinou prózy Léky smutných je student žurnalistiky David, který zažívá první vážnou milostnou krizi. Jeho přítelkyně si jeden takový svět našla a stále častěji se do něj vytrácí. Jak David brzy zjistí, ze všech možností, jak svůj vztah zachránit, mu zbývá jediná: vydat se tam za ní. Tak začíná cesta, která Davida přivede až k polykání prášků na spaní a nocím stráveným na podlaze opuštěných zbořenišť.

Léky smutných jsou příběhem o rozpadu milostných vztahů, izolaci a hledání sounáležitosti. Především ale o problémech, které občas dotírají na každého, kdo rád tráví čas v realitách knih, filmů nebo her.

Přečtěte si více o knize Léky smutných

Přečtěte si ukázku!

——————————————————————————–

ZAHRAJTE SI O BALÍČKY KNIH!

Zaujaly vás výše uvedené knihy? Chtěli byste mít nějakou z nich doma?

Pak využijte jedinečnou šanci a hrajte naši prázdninovou soutěž, kterou jsme připravili ve spolupráci s nakladatelstvím Host.

Výherci si budou moci sestavit svůj vlastní balíček a nezapomínáme ani na prémii, kdy jeden vylosovaný obdrží knihu dle vlastního výběru z nabídku nakladatelství Host!

Prázdninová soutěž o balíčky knih
běží od 2. srpna do 31. srpna 2013

Průběh soutěže:

 • soutěž potrvá celý srpen a bude mít 6 kol; každé kolo potrvá 5 dní
 • v každém kole je vaším úkolem správně zodpovědět všechny soutěžní otázky; za to získáte 15 bodů
 • správné odpovědi na soutěžní otázky najdete na našich stránkách v článcích věnovaných nakladatelství Host a také na stránkách nakladatelství
 • náhodně se na soutěžní stránce budou objevovat prémiové otázky, za jejichž správné zodpovězení získáte 5 bodů; správnou odpověď vč. své přezdívky pošlete na mail soutez (zavináč) klubknihomolu.cz a do předmětu mailu napište PRÉMIOVÁ OTÁZKA
 • další body lze získat, pokud si správně tipnete, kolik tipů bude v každém kole odesláno; prvních sedm nejlépe tipujících získá 3 body
 • po skončení každého kola zapíšeme bodový stav soutěžících do tabulky zveřejněné na soutěžní stránce – můžete tedy po celou dobu soutěže sledovat, jak si v porovnání s ostatními vedete
 • výhru získají 3 soutěžící s nejvyšším počtem bodů a 1 soutěžící vylosovaný ze všech účastníků soutěže, kteří splní pravidla soutěže
 • do slosování postoupí ti soutěžící, kteří se zúčastní alespoň jednoho otázkového kola a budou fanoušky naší facebookové stránky (u soutěžního příspěvku na Facebooku napište v komentáři název knihy, kterou by v případě, kdyby byli vylosováni, chtěli zaslat; v komentáři je nutné uvést i své přihlašovací jméno na Klub knihomolů, pokud jméno zveřejněné na FB je jiné než to, které je zapsáno v KK profilu soutěžícího)

O co se hraje:

1. místo – 3 knihy dle vlastního výběru z výše uvedeného seznamu

2. místo – 2 knihy dle vlastního výběru ze zbývajících knih

3. místo – 1 kniha

Prémie: 1 vylosovaný výherce získá jakoukoli knihu dle vlastního výběru z aktuální nabídky nakladatelství Host, pokud je tato dostupná skladem.

 

 

————————————————————-

Budete s námi hrát i v tomto kole?
Jakou z knih byste chtěli vyhrát?


Bodové hodnocení soutěžících:

Stav po 6. kole:

soutěžící celkem
evasamankova 168
irulka23 159
alenam 156
vercadole 154
Zuzina26 152
Ricchie 150
Neobee 148
milcal52 146
hashpi 133
tetina 133
Miloslava 128
Marie Zídková 123
šindelka 115
ladouch 108
Ingrid 107
patril 105
daja24 103
vladimirek 103
irenajak 88
Katieska 78
Sepy 78
wabishii 76
holcice 75
klenot 75
olly 75
Kraslice 66
miroslavtomasek 63
statek 60
kistka 56
starýchřestýš 55
charles88 48
danka7 45
DraLaH 45
drobek 45
hejlenka 45
Kahomar 45
labe 45
verag 45
hannah1112 35
kristulka 33
Milan 33
aduja 30
beruska64 30
dagous 30
delli 30
Hela45 30
janovice 30
liana 30
Lilia-na 30
nagy 30
tomander 30
veam 30
ko21 20
alespaj 15
barbara333 15
cibulinecka 15
dohamar 15
Elis 15
evhu 15
fany 15
FIALUC 15
Gerd Muller 15
horkys 15
italka 15
Ivena 15
Iwanka 15
jajda69 15
Kamil 15
katmat 15
klara612 15
lulu204 15
marse1404 15
marus 15
mikewin 15
minimoj 15
mokrpetr 15
Nikar 15
oblazek 15
oona 15
ozon 15
petula89 15
Seboosis 15
svitak 15
Fanny 5
Tamada 5

 —————————————————-

vylosovaný výherce: hannah1112 – vyhrává knihu Skála

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeRybí krev

Hájíček, Jiří

Host, 2012

zobrazit info o knizeNěmci

Katalpa, Jakuba

Host, 2012

zobrazit info o knizeSlepá mapa

Mornštajnová, Alena

Host, 2013

zobrazit info o knizeSklo

Macura, Ondřej

Host, 2013

zobrazit info o knizeŽena lamželezo a polykač ohně

Beran, Stanislav

Host, 2013

zobrazit info o knizeLéky smutných

Gotthard, Pavel

Host, 2013

Velká letní soutěž o balíčky knih z nakladatelství Host pokračuje druhým kolem! - DISKUZE

Počet reakcí: 39
 1. alenam napsal:

  Také moc děkuji za výhru. Hra byla super. A během soutěže jsem se dočetla o spoustě zajímavých knížek. Pokud bude další taková soutěž, určitě se zúčastním :-).

 2. irulka23 napsal:

  Zdravím všechny knihomoly a moc gratuluji výherkyni – skvělý výběr knih, volila bych stejně. Takto bych prosila knihu Němci a Léky smutných. Soutěž byla bezvadně připravená a myslím, že se všem moc líbila. Ještě jednou moc děkuji.

 3. tetina napsal:

  Děkuji za odpověď a gratuluji šikovným výherkyním:))

 4. Markéta Markéta napsal:

  Již známe výherce ze srpnového kola Velké letní soutěže s Hostem! Tímto chci pogratulovat trojici evasamankova, irulka23 a alenam a poprosit první dvě výherkyně, aby v komentáři pod tento článek napsali, jaké knihy z výše uvedené šestice si přejí dostat. Nejprve si vybírá evasamankova.

  Taktéž gratulujeme hannah1112, na kterou se při losování usmálo štěstí a vyhrává knihu dle vlastního výběru – Skálu.

 5. tetina napsal:

  Dají se někde najít výsledky Velké letní soutěže? Marně je hledám:(

 6. tetina napsal:

  Právě jsem si přečetla, že je možné objednávat ze všech knih z nakladatelství. Takže, pokud by se zadařilo, raději bych si vybrala knihu – Temná tajemství
  Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth.
  Omlouvám se, že nepozorně čtu.

 7. tetina napsal:

  Kdby se štěstí usmálo, pak bych měla zájem o knihu Rybí krev.

 8. Ingrid Ingrid napsal:

  Pokud budu vylosována, přála bych si Hru o manželství od J. Eugenidese.

 9. Markéta Markéta napsal:

  Po vyhodnocení pátého kola se ukazuje, že boj o první místa se vyostřuje. Stačí o jednu správně zodpovězenou prémiovou otázku navíc, nebo se umístit mezi sedmi nejlépe tipujícími, a hned to pořadím pořádně zamíchá.

  Pokud jste nám ještě nenapsali, jakou knihu si přejete vyhrát, pokud budete vylosováni, máte na to ještě den a půl.

 10. Miloslava napsal:

  Dobrý den,
  soutěže se účastním už druhým kolem,ale nějak nestíhám prémiové otázky.Brala bych knihu Prázdné místo.
  Zdraví vás Miloslava

 11. Ingrid Ingrid napsal:

  Dnes mi přišla kniha 52 úžasných víkendů, jelikož se hrálo o tři knihy, napjatě jsem čekala, kterou jsem vyhrála já. A dostala jsem zrovna tu, kterou jsem si nejvíc přála. Děkuji moc. I velká letní soutěž se Vám moc povedla, i když je malá šance něco vyhrát, stačí dobrý pocit ze správných odpovědí. Dobrá práce!

 12. batole napsal:

  Líbí se mi hledat odpovědi, číst o knihách, ukázky z nich. Nepodařilo se mi vše najít. Tak teď uvidím.

 13. kistka napsal:

  Díky moc, právě jsem obdržela výhru z června – Faktor Merde a z konce července – Ukradený totem od Miloslava Stingla.

Napsat komentář