Nenechte si ujít od 8. do 14. dubna 2013

Nenechte si ujít
Nový týden přináší množství literárních akcí, které stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás několik nejzajímavějších.

Milovníky dálek zve Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci na přednášku profesora Marka Starowieyského, věnovanou křesťanským literárním památkám starověkého orientu. Akce se koná 9. dubna v 17 hodin v učebně U11 ve třetím poschodí budovy fakulty.

I z Prahy se 9. dubna můžete vypravit na literární výlet do zahraničí. V Památníku národního písemnictví v Pelléově ulici se v rámci seriálu Večery evropské literatury uskuteční přednáška o současné maďarské tvorbě. Všichni zájemci jsou zváni na 19 hodinu.

Příznivci Marcela Prousta a jeho díla Hledání ztraceného času se mohou zúčastnit besedy, která se uskuteční ve středu 10. dubna v 17 hodin v brněnském knihkupectví Academia. O přelomové knize a jejím novém, kompletním vydání promluví odborníci z Karlovy a Masarykovy univerzity i překladatel Jiří Pechar.

Národní knihovna ČR, sídlící v Praze, hostí 11. dubna autorské čtení známého spisovatele Michala Ajvaze. Setkání proběhne v Zasedací síni Klementina od 17:30 a zazní během něj mimo jiné ukázky z knih Druhé město a Návrat starého varana.

S významnými literárními osobnostmi se 11. dubna můžete setkat také v Plzni, kde svá životní jubilea oslaví hned osm západočeských spisovatelů. Ti, kdo se rozhodnou vypravit do přednáškového sálu Západočeské galerie v Plzni, se mohou těšit na Karlu Erbovou, Václava Grubera a mnoho dalších.

Na výtvarné umění úzce spjaté s literaturou se můžete zajet podívat do Litoměřic. Zdejší Knihovna Karla Hynka Máchy od 12. dubna vystavuje sítotisky inspirované dílem Alfreda Kubina Země snivců. Vernisáž proběhne od 18 hodin a výstava bude poté otevřena až do 20. června.

Už máte vybranou akci, kterou tento týden navštívíte? Pokud vás žádná z našich pozvánek nezaujala, prohlédněte si kalendář akcí, kde najdete mnoho dalších tipů.

Doporučení:
Share

Napsat komentář