Jako bychom žili v počítačové simulaci

Paralelni vesmiry_uvodni
Existuje v paralelních vesmírech více verzí nás samých, které žijí své životy v různých časových liniích? Nejen touto otázkou se ve svém novém díle zabývá Rizwan Virk, počítačový vědec a průkopník her ze Silicon Valley.

Žijeme v počítačové simulaci? Pokud ano, spousta podivných věcí, které se nám dějí, by rázem dávala smysl! Kniha Rizwana Virka Paralelní vesmíry (The Simulated Multiverse) si klade za cíl zvýšit povědomí o simulovaných variacích světa, ve kterém žijeme, a také o nekonečných možnostech představivosti.
Existují v paralelních vesmírech další verze nás samých? Žijeme své životy v různých časových liniích? Potkáváte občas nepravděpodobné osoby? Býváte svědky nepravděpodobných situací? Jste přesvědčeni, že si jednu konkrétní událost pamatujete naprosto přesně, ale vaše okolí je přesvědčeno o úplně jiném průběhu, datu a okolnostech vůbec? Nežijeme my nakonec skutečně v matrixu? V Paralelních vesmírech se dozvíte úplně všechno o kvantové neurčitosti, Mandelově efektu, různých časových liniích, počítačových simulacích (a samozřejmě o mnoha dalších fenoménech, které vám pomohou odpovědět na otázky, které si kladete o světě a svém životě v něm).
Vzpomínáte někdy na to, jak jste se ve škole trápili nad Newtonovými pohybovými zákony, Teorií relativity, kvantovou mechanikou… a poté nad videohrou dumali nad tím, k čemu vám tyto informace v životě budou? Virk vám s lehkostí sobě vlastní ukáže, že to, co se kdysi jevilo jako nezáživná nuda, má v sobě neskutečně překvapivé souvislosti. Protože bez Einsteina by například ony videohry nikdy nevznikly…

 

Paralelní vesmíry

Mandelův efekt, simulační hypotéza, kvantové výpočty a multivesmír
Autor: Rizwan Virk
Přeložila: Hana Veselá

Počet stran: 320
Vazba: brožovaná
Formát: 152×228 mm
ISBN: 978-80-7413-527-9
Doporučená cena: 479 Kč

Knihu Paralelní vesmíry vydalo nakladatelství Zoner Press.

 

Ukázka z knihy

Co je Mandelův efekt?
Název Mandelův efekt vznikl ve spojitosti s lidmi, kteří si pamatují tragickou smrt Nelsona Mandely ve vězení v roce 1980, i když žil ještě dlouho po svém propuštění. Efekt pojmenovala blogerka Fiona Broomová, když se setkala s lidmi, kteří si pamatovali události, které se nestaly, od Mandelovy smrti ve vězení po neexistující epizody seriálu Star Trek. Na své webové stránce k tomuto tématu sesbírala spoustu příkladů.
Broomová tvrdí, že během deseti let od prvního použití tohoto pojmu se stal mainstreamovým. Objevil se i v nedávné „reinkarnaci“ Akt-X a stal se populárním internetovým memem. (str. 31)

Přečtěte si celou ukázku.

 

O autorovi

Rizwan Virk je úspěšný podnikatel, investor, autor bestsellerů (např. The Simulation Hypothesis), pionýr videoherního průmyslu a filmový producent. Spoluzakládal Play Lab na MIT (www.playlabs.tv) a je partnerem v Griffin Gaming Partners. Vystudoval výpočetní techniku na MIT a management na Stanfordu a přednáší na School for the Future of Innovation in Society na Arizona State University. Je zakladatelem, investorem a poradcem v mnoha startupech, včetně Gameview (DeNA), CambridgeDocs (EMC), Tapjoy, North Bay, Funzio (GREE), Pocket Gems, Disruptor Beam, Discord, Telltale Games, Theta Labs, Tarform, Upland a 1BillionTech. Tyto startupy vytvořily software užívaný tisíci podniků a videoher s miliony hráči, jako Tap Fish, a hry založené na Penny Dreadful, Grimm, Game of Thrones, Star Trek a The Walking Dead.

Zdroj informací: Zoner Press


Vydavatelství Zoner Press se zaměřuje na překladové a původní české publikace. Stěžejní produkcí jsou praktické návody pro fotografy všech úrovní a široká řada knih v edici Naučte se kreslit a malovat… V nabídce vydavatelství nechybí ani populární témata z oblastí oblíbených výtvarných technik.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeParalelní vesmíry
Mandelův efekt, simulační hypotéza, kvantové výpočty a multivesmír

Virk, Rizwan

Zoner Press, 2024

Napsat komentář