S komiksem po stopách Sherlocka Holmese

Holmes I a II_uvodni
Doktor Watson se vydává po stopách svého přítele Sherlocka Holmese a s ním také autoři tohoto komiksu, Luc Brunschwig a Cecil, aby odhalili skutečnou identitu člověka, který se schovává za jménem nejznámějšího detektiva.

Holmes I
4. května 1891 Sherlock Holmes záhadně zmizí ve vodopádech ve Švýcarsku. Stáhne tam s sebou i svého úhlavního nepřítele, profesora Moriartyho. O několik dnů později je detektivův byt na Baker Street 221b vykraden lupiči. Poslal je tam zřejmě Mycroft Holmes, Sherlockův bratr, který se snaží zničit důkazy o Sherlockově šílenství. Bratr Sherlocka podezřívá, že propadl drogám. Podle Mycrofta je Sherlockova smrt sebevraždou člověka, který nemohl snést pomyšlení, že jeho geniální mozek byl zničen drogami. Navzdory všem důkazům doktor Watson tomuto scénáři nevěří a vydá se po detektivovi pátrat po celé Evropě. Postupně odhaluje tajemství Holmese i celé jeho rodiny.

Holmes II
U Holmesových rodičů se celá záhada ještě dále stupňuje. V dětském pokoji svého přítele Watson objevuje další tajemství. Jaký vliv mohl mít Mycroft na svého bratra? A jak chápat Mycroftovo tvrzení, že Moriarty, Sherlockův největší nepřítel, nikdy neexistoval?

 

Holmes I. + II.

Autoři: Luc Brunschwig, Cecil
Přeložil: Richard Podaný

Počet stran: 80
Vazba: vázaná
Formát: 235×330 mm
ISBN: 978-80-87596-28-9
Doporučená cena: 368 Kč

Knihu Holmes I.+ II. vydalo nakladatelství Meander v edici Pro Emu.

 

Ukázka z knihy

Holmes I a II_ukazka nova

Prohlédněte si celou ukázku.

 

Edice Pro Emu

Ediční řada Pro Emu je průkopnicky věnovaná modernímu komiksu. Jako první zde vyšla kniha Lucie Lomové Anča a Pepík zasahují (2006), obsahující příběhy dvou myší, které v devadesátých letech vycházely ve Čtyřlístku. V této edici vydává nakladatelství Meander také oceňované zahraniční komiksy, které tak zpřístupňuje českému čtenáři. Najdete zde rovněž knihy Dobrou noc, Planetko!, Velký mokrý balónek, Profesorova dcera nebo Pajasan a další.

Zdroj informací: Meander


log_meander_2-1

Meander je nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize, klade přitom velký důraz na výtvarné pojetí titulů. Snaží se vydávat knihy, z nichž bude dětem a mladým lidem jasné, proč se vůbec říká „krásná literatura“. S Meandrem spolupracovali nejen respektovaní autoři (od Violy Fischerové přes Jiřího Stránského, Ludvíka Vaculíka až po Václava Havla), ale také začínající literáti, kteří v Meandru debutovali (například Petr Nikl, z něhož časem vyrostl autor Knihy roku v soutěži Magnesia Litera).

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeHolmes I.+ II.

Brunschwig, Luc

Meander, 2014

Napsat komentář