Vyhrajte sci-fi příběh z budoucnosti lidstva

soutez-leviatan-se-probouzi
Říkali jste si někdy, jak by asi vypadal život v době, v níž se lidstvu podařilo osídlit celou Sluneční soustavu? Jak by spolu vycházeli lidé žijící na Zemi a lidé žijící na dalších planetách? Kooperovali by bez potíží, nebo by jejich vzájemná spolupráce fungovala na základě křehké rovnováhy?

Lidstvo napříč Sluneční soustavou

Lidstvo už osídlilo celou Sluneční soustavu, ale ke hvězdám stále nedosáhne. A možná je to tak dobře, protože lidská povaha se za těch několik staletí vůbec nezměnila – zatímco jedni bojují o moc, druzí musí zápasit o holý život. Křehkou rovnováhu mezi pozemskou vládou, nenasytnými korporacemi a revolucionáři z vnějších planet může narušit i jedna malá loď dovážející led k asteroidům Pásu, zvlášť když její kapitán Jim Holden se svou posádkou narazí na tajemství, pro které je kdosi schopen zabíjet ve velkém. Nerozpoutají kvůli němu pozemšťané a marťané vesmírnou válku? A jak s tím vším souvisí dívka z bohaté rodiny, po které mezi miliardami lidí pátrá detektiv Miller a jejíž stopa vede právě k Holdenovi a jeho plavidlu?

Leviatan se probouzí

Autor: James S. A. Corey
Přeložila: Jana Rečková
Interpreti: Ondřej Rychlý, Jiří Vyorálek, Anežka Šťastná, Zdeněk Maryška

Vydalo: vydavatelství OneHotBook
Délka: 20 hodin 38 minut
Vydáno: 04/2022
EAN: 8594169485263

Přečtěte si více o audioknize Leviatan se probouzí, kterou do soutěže věnovalo vydavatelství OneHotBook. A nezapomeňte si také poslechnout krátkou ukázku.

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

 

O autorovi

Pod uměleckým pseudonymem James S. A. Corey se ukrývá autorská dvojice Daniel Abraham a Ty Franck, která stojí za devítidílnou knižní sci-fi sérií Expanze (2011–2021), podle níž vznikl stejnojmenný seriál produkovaný společnostmi Syfy (3 řady, 2015–2018) a Prime Video (3 řady, 2019–2022).

Daniel Abraham (* 1969) je americký spisovatel, scenárista a televizní producent z Nového Mexika, který vystudoval biologii, a než se stal spisovatelem z povolání, deset let pracoval v technické podpoře. Do literatury vstoupil v roce 1996 povídkou Mixing Rebecca, publikovanou v malonákladovém magazínu The Silver Web editorky Ann Kennedyové (dnes VanderMeerové). Autor užívající též pseudonym M. L. N. Hanover bývá označován za chráněnce George R. R. Martina, s nímž spolupracoval na několika projektech a stal se dokonce scenáristou komiksové adaptace jeho Hry o trůny. Českého vydání se kromě devíti svazků Expanze dočkaly i další jeho romány, konkrétně dva díly fantasy série Kvartet vysoké ceny a kompletní fantasy pentalogie Mince a dýka. Za svou tvorbu byl několikrát nominován na prestižní cenu Hugo i další žánrová ocenění.

Ty Franck (* 1969) je americký prozaik, scenárista a televizní producent, známý především jako spoluautor úspěšné sci-fi série Expanze – do tohoto univerza se vrátil i v několika vlastních kratších prózách. Spolu s Danielem Abrahamem (opět pod pseudonymem James S. A. Corey) také napsal román Honor Among Thieves, tvořící druhý díl minisérie Empire and Rebellion ze světa Star Wars.

Zdroj informací: vydavatelství OneHotBook

 

Vyhrajte audioknihu Leviatan se probouzí

Lidstvu se podařilo osídlit celou Sluneční soustavu, ale i přes tento pokrok se jeho povaha se za staletí vůbec nezměnila. Jedni bojují o moc, druzí se snaží zachránit svůj život. A jak to vypadá na samotných planetách? Křehkou rovnováhu mezi vládou, korporacemi a revolucionáři může narušit i jedna malá loď. Jakou roli má v příběhu kapitán Jim Holden? Jaké tajemství spolu se svou posádkou zjistil? Mohla by kvůli jedné tajné informaci vypuknout válka mezi pozemšťany a marťany? A jakou souvislost s tím vším má dívka z bohaté rodiny, po níž pátrá detektiv Miller?

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát audioknihu Leviatan se probouzí, kterou si stáhne z portálu Audiolibrix. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Leviatan se probouzí
probíhá od 17. února do 2. března 2023.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 stažení audioknihy Leviatan se probouzí

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeLeviatan se probouzí

Corey, James S. A.

OneHotBook, 2022

Napsat komentář