Získejte román o střetu dvou kultur

sogunnahled
Holandská loď ztroskotá u japonského pobřeží a „uvězní“ tak jednoho ze svých velitelů, Angličana Blackthorna, v boji o vládu nad ostrovy mezi samuraji a jezuity. Zapojí se Angličan do konfliktu? A komu se podaří titul šóguna?

Země vycházejícího Slunce

Jedné větrné noci roku 1600 při pokusu obeplout svět ztroskotá holandská loď Erasmus u východojaponského pobřeží. Její velitel, jeden z předních evropských lodivodů, Angličan John Blackthorne, se tak stane „zajatcem japonských ostrovů“, nesmíří se však s rolí nečinného pozorovatele a popisovatele téměř neznámé země, jejích obyvatel, historie, zvyků. Blackthornovy schopnosti a znalosti brzy podstatně zasáhnou do dosud nerozhodnutého boje o vládu nad Japonskem, který mezi sebou svádějí nejvlivnější samurajové a do něhož se svým nezanedbatelným vlivem zapojují i jezuité. Je to boj krutý, nesmlouvavý a neúprosný, plný nástrah a intrik – v sázce totiž není nic menšího než titul šóguna, před kterým se skloní celé Japonsko.

Stejně jako exotický Evropan nenávratně mění Zemi vycházejícího slunce, přerod prodělává také Blackthornovo myšlení a cítění. Postupně začíná chápat a respektovat japonský smysl pro důstojnost a zdvořilost, objevuje novou krásu, harmonii a zcela se proměňují jeho představy o sexu, náboženství a smrti.

Clavellův román o střetu dvou kultur, který se odehrává v neklidném období japonských i evropských dějin, je knihou nejen dramatickou a strhující, ale i poučnou, a právem si získal celosvětovou popularitu.

Šógun

Autor: James Clavell

Vydalo: vydavatelství Audiotéka.cz
Interpret: Pavel Soukup
Délka: 65 hodin 7 minut
Vydáno: 10/2022

Přečtěte si více o audioknize Šógun, kterou do soutěže věnovala společnost Audiotéka.cz. A nezapomeňte si také poslechnout krátkou ukázku.

 

audioteka.logo

Audiotéka.cz nabízí audioknihy v elektronické podobě, které je možné nakoupit a poslouchat přes aplikace pro mobilní telefony nebo web www.audioteka.cz. Mobilní aplikace jsou dostupné pro platformy iOS, Android a Windows Phone. V nabídce Audiotéky najdete přes 2500 titulů nejrůznějších literárních žánrů i audioverze populárních časopisů Respekt a Forbes. Služba Audiotéka je dostupná také na Slovensku a v další desítce jazykových verzí po celém světě.

 

O autorovi

James Clavell (* 10.10.1921, † 7.9.1994) byl anglický a australský spisovatel, scenárista, filmový producent a režisér. V roce 1963 se stal naturalizovaným občanem Spojených států amerických. Narodil se v Sydney v Austrálii jako anglický občan a byl pokřtěn Charles Edmund DuMaresq de Clavelle. Jeho otec byl důstojníkem britského Královského námořnictva, a tak Clavell vyrůstal na mnoha různých místech Britského impéria.

Zdroj informací: Audiotéka.cz

O interpretovi

Pavel Soukup je český herec a dabér. Původně vystudoval Fakultu žurnalistiky na Karlově univerzitě. Poté se pustil do studia na DAMU. Po škole působil hlavně v oblastních divadlech, později se ale vrátil do Prahy, kde začal účinkovat v Divadle ABC. Zahrál si také v televizi. Pavel Soukup dabuje například herce Roberta Redforda, Gérarda Depardieu, Harrisona Forda nebo Bruce Willise.

Zdroj informací: Audiotéka.cz

 

Vyhrajte audioknihu Šógun

Střet dvou kultur – nejen o tom je Clavellův román, který se odehrává v bouřlivém období japonských i evropských dějin. Na začátku sledujeme holandskou loď Erasmus, jež ztroskotá u východního pobřeží Japonska. Co se stane s jejím anglickým velitelem Blackthornem? Díky svým schopnostem zasáhne do boje o vládu nad Japonskem mezi nejvlivnějšími samuraji a jezuity. Komu se podaří získat titul šóguna? A jakou změnou projde Angličan?

Ve spolupráci se společností Audiotéka.cz vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou audioknihu Šógun vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Šógun
probíhá od 14. do 27. října 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 stažení audioknihy Šógun

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeŠógun

Clavell, James

Audiotéka.cz, 2022

Napsat komentář