Vyhrajte román o snaze přežít bez peněz

zazraky
Do jaké míry přizpůsobujeme život nedostatku peněz? Definují nás prostředky, které nemáme? Dokážeme ze sebe setřást společenskou třídu, v níž jsme vyrostli? Nebo se vymanit z předurčení svého pohlaví?

Když o životě rozhodují peníze

Co donutí ženu vzdát se vlastního dítěte? A co přiměje jinou, aby se provdala bez lásky? Odpověď je prostá – peníze.
María i Alicia se narodily v různých dobách, a přesto se jejich životy podobají. María se v zásadní chvíli svého života přestěhovala z prosté čtvrti na jihu země do života bez minulosti ve velkoměstě. O několik desetiletí později učiní stejný krok i Alicia, kterou tam čeká život v osamění, sdíleném bytě a s nejistou prací. Nedostatek peněz nutí obě ženy podřizovat svá rozhodnutí snaze přežít, připoutává je k podřadným zaměstnáním a dělá z nich pouhé divačky vlastních životů.
Zázraky jsou románem o penězích – o tom, jak nás definují prostředky, které nemáme. Zároveň je to román o ženách – o zodpovědnosti, péči a cizích i vlastních očekáváních. Změnily se nějak možnosti španělských žen od šedesátých let přes éru pozdního frankismu po ženskou stávku v roce 2018? María i Alicia mají pocit, že stejně jako se nikdy úplně nezbaví jihošpanělského přízvuku, nikdy ze sebe plně nesetřesou okovy své společenské třídy ani se nevymaní z předurčení svého pohlaví. Přesto si obě postupně hledají své místo ve světě, ohledávají hranice svého osobního prostoru a učí se ho chránit.

Zázraky

Autorka: Elena Medelová
Přeložila: Vendula Pazderová

Vydalo: nakladatelství Host
Počet stran: 229
Vazba: vázaná
Vydáno: 05/2022
ISBN: 978-80-275-1040-5

Přečtěte si více o knize Zázraky, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

 

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

O autorce

Elena Medelová (nar. 1985) je španělská básnířka a ředitelka nakladatelství La Bella Varsovia. Původně pochází z Córdoby, nyní však žije v Madridu. Na literární scénu vstoupila roku 2002 básnickou sbírkou Mi primer bikini (Moje první bikiny). Její debutový román Zázraky (2020) se ve Španělsku okamžitě stal bestsellerem, práva byla prodána do patnácti zemí a Medelová díky němu jako vůbec první žena obdržela prestižní literární cenu Francisca Umbrala.

Zdroj informací: nakladatelství Host

 

Vyhrajte knihu Zázraky

V románu španělské autorky Eleny Medelové se postupně seznamujeme s osudem dvou žen, které se sice narodily v různých dobách, ale životy vedly podobné. Životy, v nichž rozhoduje nedostatek peněz – ten obě ženy připoutává k podřadným zaměstnáním. Do jaké míry nás definují prostředky, které nemáme? A můžeme ze sebe setřást společenskou třídu, v níž se pohybujeme většinu života?

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Zázraky vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Zázraky
probíhá od 18. do 24. září 2022.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 společenské romány Zázraky

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeZázraky

Medelová, Elena

Host, 2022

Napsat komentář