Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 společenské romány Zázraky

Dvě ženy, dvě různá období. Co měly společného? Obě musely bojovat s nedostatkem peněz a s nastavením společnosti. I tak se ale snaží najít si své místo, svůj osobní prostor, i přes všechna složitá rozhodnutí.

Když o životě rozhodují penízeCo donutí ženu vzdát se vlastního dítěte? A co přiměje jinou, aby se provdala bez lásky? Odpověď je prostá – peníze.
María i Alicia se narodily v různých dobách, a přesto se jejich životy podobají. María se v zásadní chvíli svého života přestěhovala z prosté čtvrti na jihu země do života bez minulosti ve velkoměstě. O několik desetiletí později učiní stejný krok i Alicia, kterou tam čeká život v osamění, sdíleném bytě a s nejistou prací. Nedostatek peněz nutí obě ženy podřizovat svá rozhodnutí snaze přežít, připoutává je k podřadným zaměstnáním a dělá z nich pouhé divačky vlastních životů.
Zázraky jsou románem o penězích – o tom, jak nás definují prostředky, které nemáme. Zároveň je to román o ženách – o zodpovědnosti, péči a cizích i vlastních očekáváních. Změnily se nějak možnosti španělských žen od šedesátých let přes éru pozdního frankismu po ženskou stávku v roce 2018? María i Alicia mají pocit, že stejně jako se nikdy úplně nezbaví jihošpanělského přízvuku, nikdy ze sebe plně nesetřesou okovy své společenské třídy ani se nevymaní z předurčení svého pohlaví. Přesto si obě postupně hledají své místo ve světě, ohledávají hranice svého osobního prostoru a učí se ho chránit.


Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Zázraky.logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Vyhrajte román o snaze přežít bez penězDo soutěže bylo odesláno 411 tipů.

Kdo vyhrál?

jana224 (412), nitka-a (412)

Správná odpověď

Kde nyní žije autorka knihy Elena Medelová?
V Madridu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeZázraky (Medelová, Elena )
Co donutí ženu vzdát se vlastního dítěte? A co přiměje jinou, aby se provdala bez lásky? Odpověď je prostá – peníze. María i Alicia se narodily v různých dobách, a přesto… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.