Zahrajte si o extrémní biografii

soutez-sam-sobe-psem
Napadlo vás někdy, jak zvládne ryze městský člověk přežít v divočině? A na co všechno by se musel dopředu připravit? Vystačil by si se spacákem na Aljašce? A co by dělal, když se ocitl mezi vlčí smečkou? Naštěstí pro vás máme odpovědi, aniž byste museli opouštět teplo svého domova. 

Cesty za extrémním dobrodružstvím

„Černá a mrazivá yukonská noc. Teploměr ukazuje -40 °C a klesl by ještě níže, kdyby mu to baňka dovolila. Jsem fyzicky i psychicky na dně. Všude, kam se podívám, jsou stopy vlků. Slyším, jak vyjou, a když omylem zasvítím čelovkou do lesa, vidím spousty svítících očí, které na mě upřeně hledí. Prý útočí jen na slabého jedince. Jenže já jsem jedinec a momentálně sakra zesláblý. K tomuto stavu se přidávají halucinace –? nejdříve vizuální. Vidím podivná zvířata, věci a tvary. Pak i sluchové –? cinkání tramvaje nebo bzučení včel. Musím rozlišovat, co se děje v mé hlavě a co v reálu. Dnešní noc mám o zábavu postaráno.“

Tak popisuje sportovec a dobrodruh Jan Venca Francke jeden z intenzivních momentů na svých cestách za extrémním dobrodružstvím. V knize najdete jeho dosavadní sbírku netradičních a často mrazivých zážitků. Možná, že i vám bude při čtení zima, budou vás bolet nohy a začnete mít halucinace. Ale rozhodně se i zasmějete. Zjistíte, kolik tisíc much je potřeba spolknout k přejetí Austrálie na kole. Jak vypadá líbánková noc ve spacáku na Yukonu v -52 °C. Kolik má na Aljašce minuta hodin či jak bahnitá a mokrá je „královnina páteř“.

Sám sobě psem

Zážitky ryzí z extrémních krizí
Autor: Jan Francke

Vydalo: nakladatelství Jota
Počet stran: 232
Vazba: vázaná
Vydáno: 02/2021
ISBN: 9788075658548

Přečtěte si více o knize Sám sobě psem, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

 

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

O autorovi

Jan Venca Francke o sobě říká: „Inu což, narodil jsem se mámě a tátovi. Oba rodiče jsou sportovně založeni, a tak to plivli i na mě. Od závodního plavání jsem se dostal k triatlonu a reprezentace rodné hroudy v něm. V roce 2005 jsem se na rok odstěhoval do Colorada. V roce 2007 jsem se vydal k protinožcům, kde jsem strávil tři roky, a v roce 2010 mě vítr odfoukl do Kanady, která se stala mým druhým domovem. Kromě triatlonu se věnuji extrémním, převážně zimním, ultramaratonům. Miluji windsurfing, orientační běh a pohyb všeobecně. Od dětství hraji na kytaru. K tomu jsem později přidal basu, bubny, perkuse, didgeridoo. Muzika je pro mě to, co sport, a bez ní bych být nemohl. Jsem svým způsobem bohém, kavárenský povaleč, vášnivý zahrádkář a pěstitel všemožných rostlin, legálních i nelegálních, exotických i domácích. Miluji přírodu a její fungování! Miluji život! Život vychutnávám, nespěchám! Miluji svou ženu a naše dva syny!“

Zdroj informací: Jota

 

Vyhrajte knihu Sám sobě psem

Sportovec a dobrodruh Jan Francke vydává knihu, v níž se zaměřuje na vzpomínky ze svých podniknutých cest za extrémním dobrodružstvím, které nebyly vždy jen o krásných výhledech na přírodu. Jak třeba zvládl noc poblíž vlčí smečky? Teploty hluboko pod bodem mrazu? Jak rychle ubíhá čas na Aljašce? Vše psáno s nadhledem člověka, který prošel kus světa.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Sám sobě psem vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Sám sobě psem
probíhá od 19. do 25. prosince 2021.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 biografické knihy Sám sobě psem

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSám sobě psem
Zážitky ryzí z extrémních krizí

Francke, Jan Venca

Jota, 2021

Napsat komentář