Nenechte si ujít v týdnu od 17. do 23. srpna 2020

nenechte_si_ujit
Z prázdnin už zbývají pouhé dva týdny, tak si je pojďte zpříjemnit pěknými literárními akcemi. V Praze se koná například křest knihy Josefa Klímy a Marka Epsteina Šarlatán či festival dětské literatury Mami, tati, dějou se věci!

Kromě toho v Brně můžete navštívit LiStOVáNí, a to rovnou na dvě – pro děti i dospělé.

Začneme ale zmíněným křtem knihy Šarlatán od Josefa Klímy a Marka Epsteina. Uskuteční se v úterý 18. srpna v zahradách pražského Kláštera sv. Anežky České v Praze. Jedná se o knižní verzi příběhu o Janu Mikoláškovi, muži s léčitelskými schopnostmi, jehož osud byl mimo jiné zpracován také filmaři. Snímek, ve kterém hrají například Ivan Trojan či Martin Myšička, právě míří do kin a vy tak máte jedinečnou příležitost porovnat jak knižní, tak filmovou verzi. Křest knihy začíná v 17.00.

Ve čtvrtek 20. srpna se v pražské Městské knihovně uskuteční festival dětské literatury Mami, tati, dějou se věci!  V 10.00 zde začne program spojený s představením knížky Jedééém! V té jsou obrázky dopravních prostředků a úkolem malých čtenářů je najít mušku Elku, která se vždy někde skrývá. Akce se zúčastní i ilustrátorka knihy Marie Urbánková. Odpoledne pak bude patřit o něco větším dětem. V 15.00 začíná autorské čtení z knížky Pozor, v knihovně je kocour od Kláry Smolíkové. Ta vypráví o chlapci, který se svým kocourem cestuje časem a zavítá tak třeba až do Velkomoravské říše. Děti pak seznamuje s dějinami knih a knihoven. Jedná se o ideální knížku pro zvídavé čtenáře, které baví historie. Festival se v Praze koná po dva prázdninové čtvrtky, na druhou část festivalu se můžete těšit 27. srpna.

Brně můžete ve čtvrtek 20. srpna zajít hned na dvě LiStOVáNí. Konají se v Knihovně Jiřího Mahena a spokojení budou jak děti, tak i dospělí. Dopoledne, v 11.00, se bude číst z knížky Šmodrcha: malý chlapec jednoho dne najde popleteného kocoura a skamarádí se s ním. Jeho rodiče se ale na toto přátelství nedívají s pochopením… Číst z knížky budou Věra Hollá a Lukáš Hejlík. Odpoledne pak do knihovny zamíří i dospělí, od 18.00 se totiž bude listovat populární knížkou od Miloše Urbana Mrtvý holky. Jde o sbírku deseti povídek, od těch klasických jako Smrtečky či Bělorusky, až po méně známé autorovy texty. Odpoledne se návštěvníkům představí Věra Hollá a Pavel Oubram. Obě LiStOVáNí se konají v rámci festivalu Ignis Brunensis.

A na závěr ještě jednou Praha. Ve čtvrtek 20. srpna se v Klášteře sv. Anežky České odehraje autorské čtení Zuzany Dostálové. Tato autorka debutovala v roce 2016 knihou Proč všichni odcházejí a v roce 2018 pak společně s Pavlou Horákovou a Alenou Scheinostovou napsala novelu Johana. Nedávno jí pak vyšla kniha Soběstačná, která je příběhem o dospívání a osamostatňování se. A právě z ní bude návštěvníkům akce předčítat. Vše začíná v 18.00, tak si to nenechte ujít.

Pokud víte o nějaké další zajímavé literární akci, podělte se o ni s námi v našem Kalendáři akcí.

 

Doporučení:
Share

Napsat komentář