Drsný život na africkém kontinentu

Sedm-let-v-Africe-Obonete-S-Ubam-audio
Poslechněte si příběh muže, který po smrti otce odešel z Česka do Nigérie, aby převzal jeho odkaz a odpovědnost za osud rodiny. Obonete S. Ubam na jednom z nejdrsnějších míst planety zažil mnoho neuvěřitelných věcí, přesto zvládl vynaložit dostatek úsilí k naplnění svého poslání.

Odvahu nevzdat boj, který se zdá předem ztracený, projevil autor po smrti svého otce, když dobrovolně odešel z Česka do Nigérie, aby odvrátil pád hrozící jeho rodině. Do Afriky se vrací jako dědic otcova trůnu, následuje volání dávné rodové tradice a přebírá odpovědnost za osud rodiny, kterou však sotva zná. Na této cestě nachází nejen své kořeny a novou identitu, ale často se také ocitá na pokraji smrti, opuštěn blízkými i svou životní láskou a vydaný všanc jednomu z nejnebezpečnějších míst naší planety. Skutečný příběh přináší čtenářům syrovou výpověď o drsném životě na africkém kontinentu a ukazuje, že i v nejtěžších chvílích si lze zvolit cestu svobody a naplnit své životní poslání.

 

Sedm let v Africe

Příběh českého syna nigerijského krále
Autor: Obonete S. Ubam
Čte: Vasil Fridrich

Vazba: CD
ISBN: 8594169482798
Doporučená cena: 339 Kč

Knihu Sedm let v Africe vydalo nakladatelství OneHotBook.
Poslechněte si ukázku a nahlédněte také do knižní předlohy, která byla na jaře jedním z hitů Velkého knižního čtvrtku.

 

O autorovi

Obonete S. Uban (* 1976) se narodil české matce a nigerijskému otci a s matkou a otčímem vyrůstal v Bruntále. V patnácti letech odjel poprvé do Nigérie, aby blíže poznal svého otce, generála policie. Po návratu do České republiky odmaturoval a nastoupil na Vojenskou akademii ve Vyškově. Po absolutoriu pokračoval v profesionální službě na oddělení zahraničních styků na ministerstvu obrany. Po ukončení vojenské kariéry se stal spoluzakladatelem Ligy etnických menšin ČR, později vystudoval práva, působil na několika manažerských postech a nakonec se začal věnovat budování česko-nigerijských obchodních vztahů. Po náhlém úmrtí svého otce se odstěhoval do Nigérie, kde za dramatických okolností převzal vedení rodinné firmy. Za přínos k rozvoji nigerijského kmene Annang mu byl udělen tradiční šlechtický titul. Po sedmi letech strávených v Africe přesídlil do Španělska, kde založil realitní kancelář.

 

O interpretovi

Vasil Fridrich (* 1976) absolvoval DAMU, během studia také účinkoval v divadelním spolku Kašpar a v divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 1995 se stal členem CD 94 v Divadle v Celetné. Po skončení studií získal angažmá ve Švandově divadle, v letech 2002–2005 působil ve Středočeském divadle Kladno. V současné době působí v Městských divadlech pražských. Zahrál si například ve dvoudílném televizním filmu Metanol (2018) nebo ve snímcích Hodinový manžel (2014), Kobry a užovky (2015), Teorie tygra (2016) či v seriálu Svět pod hlavou (2017).

Informace o autorovi i interpretovi byly čerpány z webových stránek OneHotBook.


OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSedm let v Africe (audiokniha)
Příběh českého syna nigerijského krále

Ubam, Obonete S.

OneHotBook, 2019

Napsat komentář