Výlet mezi drobné motýly

Lastuvka_Drobni motyli
Nakladatelství Academia vydalo další díl oblíbené série o motýlech a housenkách střední Evropy. Pátý díl se zabývá drobnými druhy motýlů vyskytujícími se nejen v naší zemi a na sousedním Slovensku.

Tento a další připravovaný svazek o drobných motýlech navazují na čtyři díly série Motýli a housenky střední Evropy, vydané nakladatelstvím Academia v uplynulých letech. Do tohoto prvního dílu je zařazeno 39 čeledí s celkem 1166 druhy. Druhy nalezené u nás a na Slovensku jsou stručně charakterizovány a také vyobrazeny. Ke každému druhu je uvedeno rozpětí křídel, příp. důležité determinační znaky, hostitelská rostlina, doba výskytu dospělců a housenek, biotop, celkové rozšíření a základní poznatky o výskytu na našem území. Zbývající středoevropské druhy jsou zmíněny s různě obsáhlým komentářem buď v závěru charakteristiky příslušné čeledi, nebo u svých příbuzných dále v textu. Systematickému přehledu druhů předcházejí kapitoly o druhovém bohatství motýlů, historii jejich studia na našem území, nomenklatuře a klasifikaci, morfologických zvláštnostech a biologii drobných motýlů, rozšíření motýlů a původu naší motýlí fauny, druzích motýlů popsaných z našeho území, nepůvodních druzích, mizení a ochraně motýlů, pozorování drobných motýlů v přírodě a jejich určování. Souborná publikace o drobných motýlech našeho území (střední Evropy) s vyobrazením všech u nás zjištěných druhů dosud neexistuje, podobná kniha nebyla vydána ani v žádném z dalších středoevropských států. Tato publikace by měla posloužit specialistům a přírodovědným nadšencům jako výchozí zdroj informací a určovací příručka drobných motýlů a současně by měla podnítit zájem o jejich intenzivnější studium.

 

Motýli a housenky střední Evropy V.

Drobní motýli I.
Autoři: Aleš Laštůvka, Zdeněk Laštůvka, Jan Liška, Jan Šumpich

Počet stran: 536
Vazba: vázaná
Formát: 135×206 mm
ISBN: 978-80-200-2852-5
Doporučená cena: 550 Kč

Knihu Motýli a housenky střední Evropy V. vydalo nakladatelství Academia v edici Atlasy.

 

Ukázka z knihy

Lastuvka_Drobni motyli_ukazka1Lastuvka_Drobni motyli_ukazka2

Prohlédněte si celou ukázku.

 

Doporučujeme

Přečtěte si také náš článek o čtvrté knize ze série Motýli a housenky střední Evropy, která se věnuje denním motýlům. Prvnídruhý a třetí díl pak mapují motýly noční. Pod příslušnými odkazy si o jednotlivých publikacích můžete přečíst více informací.


academiaNakladatelství Academia vzniklo v roce 1953, původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966. Vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMotýli a housenky střední Evropy V.
Drobní motýli I.

Laštůvka, Aleš – Laštůvka, Zdeněk – Liška, Jan – Šumpich, Jan

Academia, 2018

Napsat komentář