Zahrajte si o vesmírné dobrodružství pro děti

pisecnici-a-bludny-asteroid-perex
Dá jedenáctiletý Tomáš přednost fantastickému dobrodružství, které mu nabízí mezihvězdná loď, nebo zůstane na zaostalé planetě Písečnice, aby zde dál hledal nová místa k těžbě i své kořeny? Jak se rozhodne?

Tajemství vesmíru i minulosti

Když vyrůstáte v sirotčinci na zaostalé planetě Písečnice, nemáte zrovna super vyhlídky. A je úplně jedno, že se v dolech vykopaných mimozemskou rasou pod obřím kráterem vyznáte jako nikdo jiný. Můžete tak akorát snít, že jednou pojedete do Hlavního Města. Ledaže…

Ledaže by se k vaší planetě blížila neznámá mezihvězdná loď a vy jste dostali pozvánku na palubu. To si potom musíte vybrat: Navždy odletět a studovat na vesmírné akademii pro tajemné pátrače, nebo zůstat a pokusit se odhalit tajemství své minulosti.

 

Písečníci a bludný asteroid

Autor: Václav Dvořák

Ilustrace: Jakub Cenkl
Počet stran: 376
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 10/2018
ISBN: 978-80-270-3973-9

Přečtěte si o knize Písečníci a bludný asteroid více a nezapomeňte na ukázku.

 

Ukázka z knihy

pisecnici-a-bludny-asteroid-ukazka„Někteří kluci včera říkali, že by v té lodi klidně odletěli,“ řekla jakoby sama pro sebe a pak dlouho mlčela, jako by o tom přemýšlela.
O letu do vesmíru snil Tomáš celé roky, ale na opuštění Písečnice nikdy ani nepomyslel. Trochu ho štvalo, že nyní si jeho sen přivlastňují i jiní.
Lucka ho doběhla, byla teď na jeho úrovni.
„Ty bys také odletěl?“
Tomáš si dával s odpovědí načas. Má vůbec smysl bavit se o tom s malou holkou? Ničemu nerozumí, a ještě to bude někde vykládat. A když se sen vysloví nahlas, může se ještě splnit?
Visela na něm zvědavým pohledem.
„Klidně,“ řekl a dal si záležet, aby jeho odpověď zněla co nejledabyleji. (str. 22)

 

O autorovi

vaclav-dvorakVáclav Dvořák se narodil v roce 1976. První příběh napsal už v sedmi letech – komiks o Maxipsu Fíkovi. Také další příběh byl kreslený – námořní dobrodružství o pirátech. Vycházel v třídním časopise, ale stejně jako ten předchozí nebyl nikdy dokončen. To byla až série povídek, kterou napsal Václav Dvořák při studiích. Písečníci a bludný asteroid jsou jeho prvním románem, a zatímco pracuje na jejich cestě za čtenáři, píše další příběh. Žije v Liberci, kde také přednáší a bádá na technické univerzitě.
(Zdroj informací a fotografie: oficiální web autora)

 

Vyhrajte knihu Písečníci a bludný asteroid

Jedenáctiletý Tomáš se výborně vyzná v dolech vykopaných pod obřím kráterem na planetě Písečnice, ale hledání nových míst vhodných k těžbě není zrovna to, o čem by snil a čím by se chtěl zabývat celý život. Ovšem když vyrostete v sirotčinci u Zaprášené Lhoty, nemáte příliš možností si vybírat. Pokud se tedy zrovna k vaší planetě neblíží mezihvězdná loď a vy neobdržíte pozvánku na její palubu. Vydejte se spolu s hlavními hrdiny na vesmírné dobrodružství v knize Václava Dvořáka, kterou doplňují fantastické ilustrace Jakuba Cenkla a která vychází právě dnes!

Ve spolupráci s autorem Václavem Dvořákem vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Písečníci a bludný asteroid vyhrát a další tematické ceny. První výherce obdrží jeden výtisk plus záložku, odznak a sadu pohlednic s motivy z knihy, druhý získá román a odznak a třetí výherce dostane knihu samotnou. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Písečníci a bludný asteroid
probíhá od 5. do 18. října 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 fantasy knihy Písečníci a bludný asteroid

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePísečníci a bludný asteroid

Dvořák, Václav

Václav Dvořák, 2018

Napsat komentář