Zahrajte si o temnou kapitolu Vivianina života

temna-kapitola-perex
Vivian má náročnou práci, po které ráda utíká za dobrodružstvím, během kterého poznává nová místa, cizí země a odlišné kultury. Jeden z takových výletů se jí ovšem stane osudným a slunečný den v parku Lesní soutěska se změní v noční můru.

Krutý konec výletu

Vivian je kosmopolitní americká dívka s čínskými kořeny, která často uniká od náročné práce v rušném Londýně za dobrodružstvím a cestováním. Ráda poznává cizí země, krajiny a jiné kultury. Coby emancipovaná žena žije sama a dokáže se o sebe postarat. To však přestává platit ve chvíli, kdy na jednom ze svých výletů v Západním Belfastu potká Johnnyho.

Tento patnáctiletý chlapec pochází i irské komunity, která žije kočovnickým životem na okraji společnosti. Vyrostl v rodině, kde je zločin samozřejmostí, násilí je nutností, a kvůli nedostatku materiálního i citového zázemí je zvyklý brát si vše bez ptaní. Jejich střet vyvrcholí brutálním sexuálním násilím, a slunečný den v parku Lesní soutěska se tak nečekaně změní v temnou kapitolu Vivianina života.

 

Temná kapitola

Autorka: Winnie M. Li

Vydalo: nakladatelství XYZ
Počet stran: 376
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 4/2018
ISBN: 978-80-7597-027-5

Přečtěte si více o knize Temná kapitola, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství XYZ patřící pod společnost Albatros Media. Navíc si můžete stáhnout také ukázku.

XYZ_Albatros-Media

Nakladatelství XYZ působí na českém trhu od roku 2004 a od té doby představuje čtenářům na 150 titulů nejrůznějších žánrů ročně. Vydává českou i zahraniční beletrii, autobiografie, autorizované životopisy, literaturu faktu, historické publikace, encyklopedie i na knihy pro děti a mladé čtenáře.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Ukázka z knihy

Na autobusové zastávce stojí další skupinka puberťáků. Jsou tři, bílí, a pozorují dvě dívky na chodníku. Pochechtávají se a prohodí nějakou poznámku, ale ona ji neslyší.
Když nastupuje do autobusu, zavadí o jednoho z nich ramenem. Chlapec se otočí a chvilku se na ni dívá. Nedokáže odhadnout, co v tom pohledu je: pubertální chtíč, vztek nebo možná jenom podráždění. Ale jeho ledově modré oči ji probodnou jako kopí, jsou povědomé a jí se obrátí žaludek. Na čele jí vystoupí pot. Vyškobrtá se do schodů, posadí se a snaží se potlačit rostoucí nevolnost ve svých útrobách. Dívá se, jak mladí chlapci odcházejí pryč, a ví, že to není on, je to jenom nějaký jiný puberťák, který se mu trošku podobá.
Ale taková hanba! Že ji i letmé setkání s náhodným školákem dokáže tak rozhodit. (str. 14)

 

O autorce

winnie-m-liWinnie M.  Li je spisovatelka a producentka, která má za sebou práci v kreativním průmyslu na třech světadílech. Absolvovala Harvard, na londýnské akademii Goldsmiths získala magisterský titul z tvůrčího psaní a studuje doktorát na oboru Média a komunikace na London School of Economics. Nejdříve psala průvodce, produkovala nezávislé filmy, vytvářela programy filmových festivalů a pracovala na ekoturistických projektech, nyní pořádá umělecké festivaly a píše. Žije v Londýně, ale je tak trochu závislá na cestování.
(Zdroj informací a fotografie: společnost Albatros Media)

 

Vyhrajte knihu Temná kapitola

Vivian a Johnny pochází nejen každý odjinud, ale především z tak rozdílných poměrů, že by v běžném životě neměli téměř žádnou šanci se setkat. Jenže krutý osud jejich cesty přesto svede dohromady. Vyústění je tragické. Z výletu do parku Lesní soutěska se stane den, na který by Vivian ze všeho nejraději zapomněla. Přečtěte si celý strhující a mrazivý příběh, při jehož psaní se Winnie M. Li inspirovala skutečnými událostmi.

Ve spolupráci s nakladatelstvím XYZ patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Temná kapitola vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Temná kapitola
probíhá od 10. do 23. dubna 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 thrillery Temná kapitola

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeTemná kapitola

Li, Winnie M.

XYZ, 2018

Napsat komentář