Zasoutěžte si o biografii fenomenálního hokejisty

clovek-jagr-perex
Jaromíra Jágra zná nejen u nás, ale i ve světě, každý hokejový fanoušek a experti ho řadí mezi velikány, jakými jsou Wayne Gretzky a Mario Lemieux. Přečtěte si, jak Jaromíra Jágra vnímají ti, kteří se s ním potkali na ledové ploše, ať už jako spoluhráči, nebo i jinak.

Z Hnidous u Kladna na světová hřiště

Že je Jaromír Jágr sportovním gigantem, který má zlato z olympiády 1998 v Naganu, pyšní se dvěma tituly mistra světa a vlastní dva prsteny za zisk Stanley Cupu s Pittsburgh Penguins, fanoušek hokeje dobře ví.

Člena prestižního Triple Gold Club a nejlepšího českého hokejistu všech dob ostatně obdivuje pomalu každý malý kluk. Autor i proto záměrně upouští od běžného portrétu výjimečného sportovce, který proslavil Česko více než stovka vládních delegací. Snaží se vstoupit nejlepšímu hokejistovi světa konce minulého století i počátku našeho věku a držiteli Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL za rok 1999, kdy Jágra experti povýšili na úroveň velikánů Wayna Gretzkého i Maria Lemieuxe, do jeho neobyčejně obsažné duše.

JAKÝ JE VLASTNĚ ČLOVĚK? JAKOU PROMĚNU PRODĚLAL? Jako malý chlapec vysloví jeden velký sen: „Chci být nejlepší hokejista světa.“ A skutečně se jím stane. A kde jsou tedy prameny jeho ojedinělých schopností a kořeny sportovní mimořádnosti? Jak je možné, že obyčejný venkovský synek, Jarda z Hnidous u Kladna, dobyde Ameriku a v Avantgardu Omsk si získá i Rusko, podmaní si celý hokejový svět. V NHL se stane kapitánem hned tří týmů. Pittsburghu, Washingtonu i New York Rangers a po tříleté pauze v Rusku válí za Atlantikem jako zamlada v dresu Philadelphie Flyers a pak jako nejzářivější „Hvězda“ z Dallasu, v sezoně 2011/12 rovněž bojuje o svůj třetí Stanley Cup ve finále v dresu Bostonu, potom je nejlepším „Ďáblem“ v New Jersey, šéfem na Floridě a nyní hraje v Calgary Flames. Deset velkých štací, opravdu nevídaných. Stojí za jeho úspěchem stejnojmenný otec, čím obohatil jeho fenomenální geny? Je opravdu největší ženou Jaromírova života maminka, jak se píše? Čím tak lidsky vyspěl a zmoudřel, jak se vzdělal a dospěl k vysoké myšlenkové úrovni? Autor se ptá a také na tyto a jiné otázky odpovídá společně s osobnostmi, kteří s Jaromírem pracovali, jako jeho osobní kouč Marian Jelínek, a hráli, mezi jinými Martin Straka, anebo ho měli možnost blíže poznat. Hovoří o něm osobnosti světového hokeje, včetně Lemieuxe a Gretzkyho, ale také Alois Hadamczik a Vladimír Růžička, trenéři Česka, kteří v hokejovém gladiátoru a umělci vždy měli velké srdce, motivátora a vůdce.

 

Člověk Jágr

Příběh legendy

Autor: Petr Čermák

Vydalo: nakladatelství Imagination of People
Počet stran: 344
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 12/2017
ISBN: 978-80-87685-68-6

Přečtěte si více o knize Člověk Jágr, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Člověk Jágr

Jaromír Jágr posbíral během své kariéry mnoho hokejových trofejí – od zlaté olympijské medaile, přes titul mistra světa až po Stanley Cup. Jak ale začala jeho kariéra a cesta mezi velikány hokeje? A změnil se z obyčejného venkovského kluka z Hnidous u Kladna v nafoukanou hvězdu, nebo zůstal i nadále skromný? Na tyto a další otázky se Petr Čermák zeptal mnoha osobností, které měly s Jaromírem Jágrem během jeho kariéry co do činění, a jejich odpovědi si můžete přečíst v novém vydání knihy Člověk Jágr.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Člověk Jágr vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Člověk Jágr
probíhá od 28. ledna do 3. února 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 biografické knihy Člověk Jágr

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeČlověk Jágr
Příběh legendy

Čermák, Petr

Imagination of People, 2017

Zasoutěžte si o biografii fenomenálního hokejisty - DISKUZE

Počet reakcí: 5
  1. Marketa2644 napsal:

    Děkuji velice za knihu Člověk Jágr, která dnes dorazila.

  2. mikewin mikewin napsal:

    V článku je nějaký zmatek. Píše se zde že se stal kapitánem tří týmů, ale dle statistik nikdy Jágr nebyl ve Washington Capitals kapitánem a to platí i pro Floridu, kde měl být „šéfem“. Těžko se tedy hledá správná odpověď na soutěžní otázku. Můžete to vysvětlit blíže ?

Napsat komentář